بیتوته
آژانس مسافرتی,رزرو هتل


اردوغان: مرکل به شیوه های نازی ها متوسل شده، آن هم علیه برادران و شهروندان ترکیه ای  اخبار  بین الملل ,خبرهای   بین الملل ,اردوغان

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه روز یکشنبه آنگلا مرکل را به باد انتقاد گرفت و گفت صدر اعظم آلمان با توسل «به شیوه‌های نازی‌‌ها» به اختلافات آلمان و ترکیه دامن می‌زند. 

به گزارش  انتخاب  به نقل از خبرگزاری فرانسه، رجب طیب اردوغان که درمیان هوادارانش برای رای «آری» به تغییر قانون اساسی سخنرانی می‌کرد، گفت: «وقتی که ما به آنها (اروپایی‌ها) نازی می‌گوییم، خوششان نمی‌آید؛ با یکدیگر اعلام همبستگی می‌کنند. مخصوصا مرکل.»

 

رئیس جمهور ترکیه تصریح کرد: «اما تو(مرکل) همین الان به شیوه‌های نازی‌ها متوسل شدی.»

 

وی افزود: «علیه چه کسی؟ برادران و شهروندان ترکیه‌ای در آلمان و برادران وزیرم.»

 

رئیس جمهور ترکیه گفت چنین اقداماتی از سوی اروپا «نشانگر فصلی نوین از دشمنی علیه کشور ماست.»

 

تنش در روزهای اخیر میان ترکیه و آلمان هنگامی بالا گرفت که مقام‌های آلمانی هم مانند هلند اجازه نداد وزیران ترکیه‌ای در کمپین‌های تغییر قانون اساسی شرکت کنند.

 

رای مثبت به همه‌پرسی تغییر قانون اساسی اختیارات گسترده‌ای به رئیس جمهوری ترکیه خواهد داد. قرار است این همه‌پرسی روز ۲۷ فروردین در ترکیه برگزار شود.

 

روز شنبه هزاران نفر از کردهای ترکیه در اجتماعی در شهر فرانفکورت شرکت کردند. 

 

در اعتراض به این تجمع ترکیه سفیر آلمان را احضار کرد و این اجتماع را یک «رسوایی» برای آلمان دانست.

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------