اخبار پزشکی


اخبار,اخبار پزشکی,مسواک زدن کودکان

مفیدترین روش‌های مسواک یادگرفتن کودکان چیست؟

یک متخصص آسیب شناسی دهان به تشریح یکی از مفیدترین روش‌های مسواک یادگرفتن کودکان پرداخت. دکتر پوریا مطهری در گفت‌وگو با…
بیتوته
آژانس مسافرتی,رزرو هتل


یک بیمار مشکوک به تب کریمه کنگو در سیستان و بلوچستاناخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

رئیس بیمارستان امام خمینی(ره) خاش سیستان و بلوچستان گفت: یک فرد مشکوک به بیماری خونریزی دهنده کریمه کنگو در این شهرستان شناسایی شد.

دکتر رضا کرد روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: یک قصاب بومی ساکن خاش مشکوک به ابتلا به بیماری تب کریمه کنگو بود که پس از شناسایی و انجام آزمایش های مورد نظر برای ادامه درمان به زاهدان اعزام شد.

 

وی بیان کرد: این قصاب به دلیل آلودگی گوسفند به کنه با تشخیص پزشک بیمارستان امام خمینی(ره) برای ادامه درمان به بیمارستان بوعلی زاهدان اعزام شد که این مورد زیاد نگران کننده نیست.

 

وی افزود: این بیماری به دلیل گزش کنه، تماس با گوشت، دام و بیماران آلوده، به انسان سرایت می کند.

 

وی با اشاره به اینکه در ایام جشن عید سعید قربان قرار داریم افزود: افرادی که با گوشت قرمز سر و کار دارند باید نکات و اصول بهداشتی را به طور کامل رعایت کنند.

 

رئیس بیمارستان امام خمینی(ره) خاش گفت: کسانی که اقدام به خرد کردن گوشت می کنند نیز در معرض خطر ابتلا به بیماری تب کریمه کنگو هستند.

 

دکتر کرد اظهار داشت: شهروندان برای جلوگیری از بیماری تب کریمه کنگو باید از محل های بهداشتی و مورد تایید وزارت بهداشت گوشت مصرفی خود را تهیه کنند.

 

 

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------