اخبار پزشکی


اخبار,اخبار پزشکی,مولکول

ساخت مولکولی که از تکثیر سلول‌های سرطانی جلوگیری می‌کند

محققان استرالیایی به تازگی موفق به ساخت مولکولی که از تکثیر سلول‌های سرطانی جلوگیری می‌کند،‌ شدند. به گزارش فارس، ‌سرطان…
بیتوته
آژانس مسافرتی,رزرو هتل


خطر در کمین کودکان متولد شده از مادران مبتلا به آرتریت روماتوئید  اخبارپزشکی,خبرهای پزشکی,آرتریت روماتوئید

نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد کودکان متولد شده از مادران مبتلا به آرتریت روماتوئید در معرض خطر فزاینده ابتلا به این بیماری قرار دارند. 

به گزارش ایسنا، در این بررسی آمده است کودکان متولد شده از مادران مبتلا به آرتریت روماتوئید  بیشتر در معرض ابتلا به این بیماری و دیگر اختلالات مزمن هستند.

 

این یافته‌ها بر اساس بررسی اطلاعات تمامی کودک متولد شده در دانمارک در مدت ۲۵ سال به دست آمده است. ۲۱۰۰ نفر از این کودکان از مادران مبتلا به این بیماری متولد شده‌اند.

 

بررسی‌ها نشان داد کودکان متولد شده از مادران مبتلا به آرتریت روماتوئید سه برابر بیشتر در معرض ابتلا به این بیماری بوده‌اند. همچنین خطر ابتلا به بیماری تیروئید و صرع در این کودکان به ترتیب ۲.۲ و ۱.۶ برابر بیشتر است.

 

متخصصان دانمارکی اظهار داشتند: زنان باردار مبتلا به آرتریت روماتوئید به لحاظ تاثیرات منفی که بیماری‌شان بر آینده سلامت فرزندانشان دارد باید نگران باشند.

 

به گزارش خبرگزاری یونایتدپرس، آرتریت روماتوئید نوعی بیماری خود ایمنی است که در آن سیستم ایمنی به اشتباه به مفاصل آسیب وارد می‌کند.

 

 

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------