اخبار پزشکی


اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,ویتامین D

منیزیم تنظیم‌کننده ویتامین D در بدن

پزشکان در بررسی‌های اخیر خود مشاهده کردند که منیزیم به حفظ سطح مطلوب ویتامین D در بدن کمک می‌کند. به گزارش ایسنا، یافته‌های…
مشاور،مشاوره آنلاین
بیتوته


حداکثر افزایش قیمت دارو تا سقف تورم  اخبارپزشکی ,خبرهای  پزشکی ,قیمت دارو

سخنگوی سازمان غذا و دارو با بیان اینکه نگرانی بابت افزایش قیمت دارو نداریم، گفت: پیش‌بینی می‌شود قیمت دارو حداکثر تا سقف تورم افزایش یابد.

به گزارش مهر، دکتر کیانوش جهانپور در حاشیه نشست خبری «اولین کنگره بین‌المللی داروسازی نوین» پیرامون قیمت دارو اظهار داشت: ما نگرانی بابت افزایش قیمت دارو نداریم، اما در عین حال انتظار داریم مجلس در فصل بودجه به مشکلات صنعت دارو توجه کند.

 

وی با بیان اینکه حداکثر افزایش قیمت دارو تا سقف تورم خواهد بود، تأکید کرد: امیدواریم استدلال‌های ما برای نمایندگان در بحث دارو ارجحیت داشته باشد.

 

جهانپور در ادامه با اشاره به اهمیت تجاری‌سازی فناوری در حوزه داروسازی گفت: ما باید به این مقوله بیش از پیش در کشور توجه کنیم.

 

سخنگوی سازمان غذا و دارو افزود: با توجه به اینکه قرار است در افق ۱۴۰۴ کشور ما اول منطقه باشد، لازم است برنامه‌ها و اهداف ما در حوزه داروسازی در همین راستا تبیین شود.

 

به گفته جهانپور، سیاست سازمان غذاو دارو به عنوان متولی و متصدی در حوزه دارو این است که از برگزاری برنامه‌ها و همایش‌های حوزه دارو به عنوان حامی معنوی حمایت کند.

 

وی با بیان اینکه بیش از ۵۰ درصد مواد اولیه دارویی در داخل تولید می‌شود، اظهار داشت: در حال حاضر ما رتبه اول منطقه را در تولید مواد اولیه دارو در اختیار داریم که حفظ و ارتقای این جایگاه متأسفانه با صادرات فعلی همخوانی ندارد.

 

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------