اخبار پزشکی


اخبار,اخبار پزشکی,کمردرد

شایع‌ترین نوع کمر درد چیست؟

شایع‌ترین نوع کمر درد، مکانیکی نام دارد که می‌توان به مواردی مانند کشیدگی‌های عضلانی، آسیب‌های دیسک، آرتروز ستون مهره‌ای،…
مشاور،مشاوره آنلاین
بیتوته


پنتاگون اطلاعات حساس خود را بر دی.ان.ای ذخیره می کند اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی, پنتاگون
مرکز فرماندهی وزارت دفاع آمریکا «پنتاگون» در تلاشی برای حفظ مقادیر بی حد و حصر اطلاعات شخصی افراد می خواهد داده های حساس خود را تا سال 2028 بر روی دی.ان.ای ذخیره کند. 

به گزارش  ایرنا از دیلی میل، ذخیره سازی دی.ان.ای پتانسیل نگهداری مقادیر بی حد و حصر داده ها را برای میلیون ها سال دارد.اکنون پنتاگون اعلام کرده که می خواهد از این تکنولوژی برای محافظت از مقادیر وسیع اطلاعات حساس در مورد شهروندان استفاده کند.

 

مقامات اطلاعاتی اعلام کرده اند که به دنبال یک گروه تحقیقاتی برای کمک به ابداع یک سیستم جدید ذخیره سازی بر اساس ساختار ژن های انسان هستند.

 

این گروه تحقیقاتی باید طی 10 سال آرشیوی ابداع کنند که قادر به پردازش اطلاعات در مقیاس اگزابایت (exabyte) باشد؛ یک اگزابایت داده حدود چهار میلیون برابر بیشتر از ظرفیت حافظه گوشی آیفون مدل X است.

 

دی.ان.ای مزایایی نسبت به روش های سنتی ذخیره سازی دیجتالی داده دارد از جمله اینکه دی.ان.ای در طول زمان مانند نوارهای کاست و سی دی خراب و از کار افتاده نمی شود و فناوری های جدید می تواند مقادیر زیاد دی.ان.ای را در یک زمان بخوانند و بنویسند.

 

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------