اخبار پزشکی


اخبار,اخبار پزشکی,وای‌فای

وای‌فای خطر سقط جنین را افزایش می‌دهد

تحقیقات جدید نشان می دهد موبایل و وای فای با ایجاد اشعه های غیر یونیزه حوزه های مغناطیسی خطر سقط جنین در زنان باردار را…
آب غنی شده
آژانس مسافرتی,رزرو هتل
خدمات آرایشی و زیبایی
روانشناسی


افزایش ۱۰ برابری کودکان و نوجوانان مبتلا به چاقی در جهان  اخبار پزشکی,خبرهای  پزشکی,چاقی کودکان

یک بررسی آماری تازه نشان می‌دهد تعداد کودکان و نوجوانان مبتلا به چاقی در جهان طی چهار دهه گذشته بیش از ۱۰ برابر افزایش یافته‌ است. 

به گزارش ایسنا، سازمان جهانی بهداشت (WHO) همچنین اعلام کرده‌ است: آمار کودکان و نوجوانان مبتلا به چاقی در کشورهای دارای درآمد سرانه کم و متوسط با سرعت بیشتری در حال افزایش است و این مشکل در کشورهای آسیایی نمود بیشتری پیدا کرده‌ است.

 

همچنین در این بررسی آمده‌ است نرخ رشد چاقی در این گروه سنی در آمریکا و کشورهای اروپایی ثابت مانده، هر چند هنوز هم به میزان غیرقابل قبولی بالاست.

 

طبق گزارش اخیر سازمان جهانی بهداشت طی ۴۰ سال گذشته، تعداد کودکان و نوجوانان مبتلا به چاقی در جهان از ۱۱ میلیون به بیش از ۱۲۰ میلیون نفر افزایش یافته است. همچنین بر اساس آمارهای بدست آمده، در سال ۲۰۱۶ در سطح جهان هشت درصد از پسران و شش درصد از دختران دچار چاقی بوده‌اند در حالیکه این رقم در سال ۱۹۷۵ کمتر از یک درصد برای هر دو گروه بوده‌ است.

 

به گزارش شبکه خبری بی‌بی‌سی، کارشناسان با توجه به نتایج مطالعات خواستار توجه بیشتر به تغذیه مناسب و سالم کودکان و نوجوانان در خانه و مدرسه و همچنین تشویق آنان به ورزش و فعالیت بدنی شده‌اند تا از موارد بیشتر ابتلا به بیماری‌های قلبی، دیابت و سرطان جلوگیری شود. 

 

 

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------