اخبار پزشکی


اخبار,اخبار پزشکی,پیش بینی خطر حمله قلبی با کمک هوش مصنوعی

پیش بینی خطر حمله قلبی با کمک هوش مصنوعی

یکی از زیرمجموعه های شرکت آلفابت قصد دارد با کمک هوش مصنوعی و اسکن چشم افراد، خطر بیماری قلبی را در آنان پیش بینی کند. به…
آب غنی شده
آژانس مسافرتی,رزرو هتل
خدمات آرایشی و زیبایی
روانشناسی


شناسایی نوع آلزایمر بر اساس توده پروتئینی مغز  اخبارپزشکی,خبرهای پزشکی ,آلزایمر

تیمی بین‌المللی از محققان شواهدی دریافتند که نشان می‌دهد نوع خاصی از توده پروتئینی در مغز فرد به شناسایی انواع مختلف آلزایمر کمک می‌کند.

 

 

‌به گزارش ایسنا و به نقل از ساینس، این یافته‌ها به محققان و پزشکان برای شناسایی انواع مختلف این بیماری و درمان و شیوه‌های تشخیصی تخصصی کمک بسیار زیادی کرده و آنها را یک گام به درمان آلزایمر نزدیک می‌کند.

 

این درحالی است که شاید بسیاری از افراد اسمی از انواع مختلف آلزایمر را نشنیده باشند، اما این بیماری در انواع مختلف متفاوت عمل می‌کند و نشانه‌های مختلفی دارد.

 

طی مدت کوتاهی سه نوع از انواع این بیماری شناخته شده است که عبارتند از: آلزایمر معمولی، آلزایمر آتروفی کورتیکال و آلزایمر به سرعت پیشرونده.

 

نتایج این بررسی برای درمان در گروه‌های مختلف و با علل مختلف و آزمایش‌های بالینی مفید خواهد بود.

 

محققان اظهار کردند: توده پروتئین در این بیماری با انواع مختلف آن در ارتباط است.

 

در این بررسی 18 نفر با قرارگیری در یکی از این سه گروه بیماری مورد مطالعه قرار گرفتند و فیبرهای 37 نمونه بافت مختلف تجزیه و تحلیل شد و برای هر نوع از این بیماری نتایج متفاوتی بدست آمد.

 

تنها در ایالات متحده 5.4 میلیون نفر از بیماری آلزایمر رنج می‌برند که این بیماری هزینه زیادی برای فرد و کشور خواهد داشت.

 

یافته‌های این بررسی در Nature منتشر شده است.

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------