بیتوته
آژانس مسافرتی,رزرو هتل


قاضی‌پور به چه دلیل طرح استیضاح ظریف را امضا کرد؟اخبار,اخبار سیاسی,نادر قاضی‌پور

نماینده ارومیه می‌گوید: علت امضای طرح استیضاح ظریف، اظهارات او درباره پولشویی نبوده بلکه به خاطر عدم معرفی سفیر برای هند و چین است. این در حالی است که وزارت خارجه سفیر جدید ایران در دهلی نو را ماه پیش معرفی کرد.

نادر قاضی پور، نماینده ارومیه در مجلس شورای اسلامی در واکنش به اینکه شما به دلیل طرح موضوع پولشویی از سوی محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه طرح استیضاح او را امضا کردید، می گوید: خیر من به این دلیل امضا نکردم.

 

وی در ادامه تأکید می‌کند: من به این جهت امضا کردم که آقای ظریف در زمینه اجرای اقتصاد مقاومتی و کاهش آثار تحریم‌ها موفق نبودند. امروز بسیاری از سفارتخانه‌های ما همچون هند و چین که در اقتصاد حیاتی هستند، سفیر ندارند. آنچه برای امضا مدنظر بود، این است. 

 

بی اطلاعی نماینده از معرفی سفیر ایران در دهلی نو 

این ادعا درحالی از سوی یکی از استیضاح‌کنندگان ظریف مطرح می‌شود که دوم آبان ماه سال جاری، علی چگینی با پیشنهاد وزیر امورخارجه و موافقت رئیس جمهوری به عنوان سفیر جدید ایران در دهلی نو معرفی شده است.

 

پیش از آن نیز بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران درباره معرفی سفرای ایران در پکن و دهلی نو اعلام کرده بود: این افراد در حال طی کردن پروتکل‌های متعارف برای اعزام هستند و فکر می‌کنم به‌زودی بتوانند وظایف خود را در سمت جدیدشان آغاز کنند. 

 

ایرنا

 

 

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------