بیتوته
آژانس مسافرتی,رزرو هتل


ظریف: بدون مردم ما هیچ هستیماخبار,اخبار سیاسی,ظریف

وزیر امور خارجه کشور گفت: آنچه که ایران را بیش از هر چیزی قدرتمند تر کرد"مردم" است. مردم ایران مبنای قدرت ما هستند، لذا حفظ شان مردم و رعایت حقوق آنها یک ضرورت است بدون این مردم ما هیچ هستیم.

به گزارش ایسنا، محمد جواد ظریف در چهارمین کنگره حزب ندای ایرانیان اظهار کرد: به دلیل اینکه همواره در وزارت خارجه بودم، نمی توانستم فعالیت حزبی داشته باشم؛ اما محیط پر شور حزبی به من این اجازه را می دهد درباره موضوع سیاست خارجی صبحت کنم.

 

وی ادامه داد: سیاست خارجی حوزه منافع ملی است، حوزه تقابل جناحی نیست. امروز خوشحال شدم در این حزب از دبیران کل احزاب اصلاح طلب و اصول گرا دعوت شده تا درباره ابعاد حوزه سیاست خارجه و منافع ملی صبحت کند.

 

ظریف خاطر نشان کرد: ایران ما کشور قدرمندی است،  به لحاظ جغرافیایی وتاریخی همواره تاثیرگذار بوده‌ایم و خواهیم ماند این یک واقعیت است .

 

وزیر امور خارجه با بیان اینکه قدرت ایران از مردم گرفته می‌شود گفت: آن چه که ایران را قدرتمند کرده بیش از هر چیز مردم ایران است. مردم ایران  مبنای قدرت ما هستند. هرچه که می خواهید به عنوان مبنای قدرت در نظر بگیرید همسایگانمان در آن مبناها از ما جلوتر هستند؛ یکی عضو ناتو است، دو تا  از آنها سلاح هسته ای دارند و امثال آنها.

 

وی ادامه  داد: کل هزینه تسلیحاتی و بودجه تسلیحاتی ایران برای هر فرد در کل منطقه نسبت به سایر کشورها پایین ترین است؛ به استثتای مصر که آن ها هم کمک خارجی می گیرند و هزینه تسلیحاتی اش را در بودجه لحاظ نمی‌کند.

 

 ظریف یادآور شد: عربستان سعودی 69 میلیارد دلار هزینه خرید سلاح کرده است؛ جمهوری اسلامی با هر چه که درحوزه دفاعی دارد هزینه اش زیر 16 میلیارد دلار است، پس چه چیز است که ما را قدرتمندترین کشور منطقه کرده است؟این مردم ما هستند که ما را قدرتمند کردند، لذا حفظ شان مردم و رعایت حقوق آنها یک ضرورت است، بدون این مردم ما هیچ هستیم.

 

ظریف با اشاره به اظهارات اخیر یک سناتور آمریکایی در ارتباط با قدرت غالب ایران مقابل عربستان سعودی گفت: برای همین است که این سناتور  می‌گوید اگر ما پشت عربستان سعودی نبودیم ظرف یک هفته سعود ی‌ها مجبور بودند فارسی صبحت کنند.  ترامپ می گوید آنها دوهفته بدون ما نمی تواستند زندگی کنند، من به عنوان یک مسلمان شرم می کنم؛ به عنوان یک فردی که در این منطقه زندگی می کنم احساس خجالت دارم که در مورد همسایگان  ما چنین می‌گویند.

 

وی ادامه داد: همزمان هم افتخار می‌کنم 40 سال است که علیرغم همه فشارها ما آنچنان  ایستاده‌ایم که اگر شما یک هفته فشارتان را بردارید فکر می‌کنید همسایگان ما فارسی حرف می زنند.

 

ظریف گفت: مردم ما در لحظات تاریخ ساز همواره درباره اقتدار هم فکری و ایثار کردند این مردم را ما باید پاس بداریم و از این سرمایه بزرگ اجتماعی حفاظ کنیم، رعایت حقوق بشر برای جمهوری اسلامی یک ضرورت برای ادامه حیات کشور است.

 

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------