بیتوته
آژانس مسافرتی,رزرو هتل


نوروزی مطرح کرد؛ درخواست بررسی علت فوت زندانی در قم و بازدید از فشافویه به کمیسیون حقوقی مجلساخبار,اخبار سیاسی,حسن نوروزی

سخنگوی حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی ضمن تأکید بر پیگیری علت فوت یک زندانی در قم در این کمیسیون، اعلام کرد درخواست برای بازدید از زندان فشافویه را امروز به کمیسیون حقوقی ارائه می‌دهد.

حسن نوروزی، نماینده رباط کریم در گفت‌وگو با ایرنا اعلام کرد: من امروز درخواست بازدید از زندان فشافویه را به کمیسیون حقوقی-قضایی مجلس ارائه می‌دهم.

 

او همچنین در پاسخ به سؤالی درباره فوت یک زندانی به نام وحید صیادی نصیری در قم گفت:‌ این موضوع برای هفته پیش است و هفته پیش هم هفته سرکشی نمایندگان به حوزه‌های انتخابیه بود. من هم از طریق رسانه‌‌ها این خبر را شنیدم. اما الان که به کمیسیون بروم درخواست می‌دهم برای این اتفاق بیایند توضیح دهند و این موضوع را پیگیری می‌کنم.»

 

قانون را درست می‌کنیم تا آمار زندانیان کم شود

نوروزی با بیان اینکه «ما در کمیسیون حقوقی-قضایی روی طرح کاهش آمار زندانیان کار می‌‌کنیم» اضافه کرد: یک زمانی ما 230 هزار زندانی داریم و برای سرکشی از اوضاع زندان‌ها می‌رویم و سپس گزارش می‌دهیم که وضعیت خوب بود یا نه. اما مسئولان زندان‌ها به ما می‌گویند شما به ما برای 150 هزار زندانی فضا دادید، اما 230 هزار زندانی داریم و از ما درخواست هم دارید. بنابراین ما می‌خواهیم ابتدا اصل قانون را درست کنیم تا آمار زندانیان کم شود.

 

سخنگوی کمیسیون حقوقی-قضایی مجلس اظهار کرد: ما با این طرح دنبال کاهش آمار زندانیان هستیم تا بعد از آن بتوانیم از قوه قضاییه انتظار داشته باشیم.

 

او توضیح داد: طبق یکی از مواد طرح کاهش آمار زندانیان هر دو هفته یکبار رئیس کل دادگستری استان، رئیس کل زندان استان و دادستان مرکز استان از زندان‌های تحت نظارت خود بازدید خواهند داشت تا بتوانند بر اوضاع زندان‌ها کنترل داشته باشند.

 


----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------