بیتوته
آژانس مسافرتی,رزرو هتل


تابش: مجلس نمی‌تواند تغییر چندانی در بودجه ۹۸ ایجاد کنداخبار,اخبار سیاسی,تابش

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با تاکید بر اینکه نگاه نمایندگان به بودجه باید حفظ و ارتقاءمنافع ملی باشد، گفت: مجلس نمی‌تواند تغییر چندانی در بودجه ۹۸ ایجاد کند.

محمدرضا تابش عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی  در گفت وگو با تسنیم، با اشاره به بررسی لایحه بودجه سال 98 کل کشور در قوه مقننه  گفت: با توجه به مسائل و مشکلاتی که در کشور وجود دارد، نمایندگان مجلس باید از نگاه منطقه‌ای و استانی به بودجه پرهیز کنند.

 

وی افزود: با توجه به وضعیت اضطراری و خاصی که کشور با آن رو به رو است و تشدید تحریم ها باید نگاه نمایندگان به بودجه سال 98 معطوف به حفظ و ارتقاء منافع ملی باشد تا بتوان از این وضعیت عبور کرد.

 

وی ادامه داد: نباید بودجه به گونه‌ای تدوین و تصویب شود که برخی از مناطق و استانها بیشتر بودجه دریافت کنند و برخی محرم بمانند. دولت و مجلس باید در این زمینه همراهی لازم را داشته باشند.

 

عضو فراکسیون امید مجلس تصریح کرد: موضوعی که در لایحه بودجه 98 وجود دارد این است که بودجه براساس مشکلات و تنگناهای موجود در کشور تدوین شده است و به نظر می رسد زمینه چانه زدن و بالا و پایین کردن ارقام و اعداد بودجه وجود ندارد، مجلس نمی‌تواند تغییر چندانی در بودجه ایجاد کند.

 

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: شایسته است نمایندگان مجلس در جلسات علنی و غیر علنی در جریان روند بررسی بودجه قرار گیرند تا از لابی‌گری‌های برخی نمایندگان برای حوزه انتخابیه خود گرفته شود.

 

تابش تاکید کرد: انتظار می رود بودجه 98 به دور از  بخشی نگری در کمیسیون‌های تخصصی و کمیسیون تلفیق و با اتخاذ تصمیمات شجاعانه مبتنی بر کار تخصصی تدوین و تصویب شود تا نگاه ملی در بودجه حاکم شود.

 

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------