استاندار کرمان: اجازه دهیم معترضان در تجمعات قانونی حضور یابنداخبار,اخبار سیاسی,علیرضا رزم حسینی

استاندار کرمان با تاکید بر اینکه باید با مردم گفت و گو کرد، اظهار کرد: باید اجازه دهیم کسانی که معترض هستند در تجمعات قانونی کشور حضور داشته و مشکلات خود را بیان کنند و مسئولین نیز باید پاسخگوی مطالبه مردم باشند.

به گزارش ایسنا، علیرضا رزم حسینی در نود و چهارمین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان کرمان با تاکید بر اینکه نباید انتظارات زیادی از دولت داشته باشیم اما با این حال در سطح استان کرمان اقدامات خوبی در حوزه اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و .. صورت گرفته است، اظهار کرد: متاسفانه در مقطعی شاهد بودیم یک سری سیاست های عدم تفکر توسعه ای در جمهوری اسلامی به وجود آید اما در مجموع کارنامه کشور در امر توسعه‌ای بسیار خوب بود اما باید تلاش های مضاعفی در این زمینه صورت گیرد ضمن آنکه به کارگیری اقتصاد مردمی نیز این عقب ماندگی را در امر توسعه جبران خواهد کرد.

 

وی با تاکید بر اینکه مداخله دولت بر برنامه های اقتصاد مقاومتی نباید زیاد شود اظهار کرد: نباید تکالیفی به معین های اقتصادی تحمیل کنیم تا این معین ها فراری شوند ضمن آنکه فضایی باید فراهم کنیم که بتوانند معین های اقتصادی با دولت گفت و گو کرده و دستگاه های اجرایی را در کنار خود ببینند.

 

عالی ترین مقام اجرایی دولت در استان کرمان با تاکید بر اینکه باید دست به دست هم داده و استان کرمان را بسازیم اظهار کرد: درست است بروکراسی ها و مشکلات اداری وجود داشته و به توسعه کشور چسبیده است اما باید با همه این مهربانی و نامهربانی های استان کرمان بسازیم و برای توسعه آن تلاش کنیم.

 

رزم حسینی با اشاره به هجمه های اخیر به دولت اظهار کرد: متاسفانه امروز شاهد هستیم که اصلاح طلبان و اصولگرایان به هر نحوی به دولت دکتر روحانی فشار می آورند و کارهای خوب این دولت را در کشور و استان کرمان نمی بییند که نمونه بارز آن در اجرای طرح تحول سلامت است.

 

استاندار کرمان با اشاره به اینکه دولت نزیک به 45 هزار میلیارد تومان یارانه در ماه پرداخت می کند اظهار کرد: تفکر توسعه ای یعنی تفکر عقل و معاش و حال جای سوال است که آیا این تفکر را می توان در جامعه ای که 45 هزار تومان به مردم پرداخت می شود اما 450 هزار تومان از جیب مردم می رود نهادینه کرد؟

 

رزم حسینی به خبرهای خوش خود برای مردم استان کرمان اشاره و اظهار کرد: طی مذاکراتی که در روزهای گذشته با 3 معین اقتصادی بزرگ در سطح استان کرمان داشته ایم مقرر گردیده که شاهد استمرارا و تقویت برنامه های دراز مدت این معین ها در مناطق از جمله قلعه گنج را داشته باشیم.

 

استاندار کرمان گفت: در سه هفته اخیر با رایزنی های صورت گرفته، پروژه های که گره تامین مالی را داشتند باز شد و امیدواریم سرعت پروژه های آبی در استان کرمان بیشتر شود ضمن آنکه انتقال پروژه آب از خلیج فارس به استان کرمان نیز از طریق سندیکای بزرگ بانکی کشور تامین مالی خواهد شد.

 

وی ادامه داد: همچنین با توافق های صورت گرفته مقرر شد 1000 میلیارد تومان تسهیلات برای تکمیل پروژه های عمرانی شهر کرمان تخصیص داده شود که شهردار و رییس شورای شهر باید این موضوع را در روزهای آینده پیگیری کنند.

 

عالی ترین مقام اجرایی دولت در استان کرمان با اشاره به تسهیلات خود اشتغالی اظهار کرد: 1347 میلیارد تومان وام های خوداشتغالی برای استان در نظر گرفته شده که متاسفانه شاهد استقبال جوانان کرمانی نیستیم اما دولت در کرمان این آمادگی را دارد که تسهیلات ارزان قیمت با ساده ترین روش برای اشتغالزایی جوانان پرداخت کند.

 

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------