میرزایی نیکو: تنها از خبر فوت یکی از بازداشت‌شدگان خبر دارم/ برای دختران دانشجوی بازداشت‌شده نگران هستیماخبار,اخبار سیاسی,قاسم میرزایی نیکو

یک نماینده مجلس با بیان اینکه نمایندگان برای پیگیری وضعیت دانشجویان بازداشتی با برخی مقامات صحبت‌های داشته‌اند، اظهارداشت: ما بویژه برای دانشجویان دختر نگران هستیم. اما آنطور که به ما گفته‌اند باید فرایند سیستم قضایی یا سیستم امنیتی و اطلاعاتی طی شود و بعد هم سوابق و مسایل قبلی و بعدی مورد نظر قرار بگیرد و بعد آزاد شوند اما به هر حال آنطور که من شاهد هستم بسیاری از نمایندگان تهران به جد پیگیر این مسئله هستند.

قاسم میرزایی نیکو نماینده دماوند و فیروزکوه و عضو فراکسیون امید در گفت‌و‌گو با اعتمادآنلاین، در خصوص دانشجویان بازداشتی گفت: نمایندگان تهران و برخی از نمایندگان سایر شهرها که بازداشتی‌هایی در شهرشان دارند صحبت هایی را با برخی از مقامات انتظامی، نظامی و امنیتی داشتند و امیدوارند که این موضوع زودتر حل شود و افرادی که مشکل خاصی ندارند بویژه دانشجویان دختر آزاد شوند . 

 

وی تصریح کرد: ما بویژه برای دانشجویان دختر نگران هستیم. اما آنطور که به ما گفته‌اند باید فرایند سیستم قضایی یا سیستم امنیتی و اطلاعاتی طی شود و بعد هم سوابق و مسایل قبلی و بعدی مورد نظر قرار بگیرد و بعد آزاد شوند اما به هر حال آنطور که من شاهد هستم بسیاری از نمایندگان تهران به جد پیگیر این مسئله هستند.

 

این نماینده مجلس اظهارداشت: مجموعه فراکسیون امید دغدغه بیشتری برای آزادی بازداشتی‌ها  دارند. 

 

میرزایی نیکو در خصوص فوت سه بازداشت شده در زندان،  گفت: تنها از خبر فوت یکی از بازداشت شدگان خبر دارم. تعداد دیگر هم ممکن است ناشی از فضاسازی باشد.

 

وی درباره اقدام مجلس برای پیگیری بازداشتی‌های فوت شده، تصریح کرد: نمایندگان حتما این موضوع را پیگیری می کنند منتها الویت‌بندی‌هایی وجود دارد. مانند نان شب و مشکلات منطقه‌ای و ... به نظر بنده باید از نمایندگان تهران انتظار بیشتری داشت چون این دستگیری در تهران است. هر نماینده در استان خود باید تلاش کند که این موضوع هر چه زودتر و به شکل مسالمت‌آمیزی حل شود.

 

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------