آخرین اخبار سیاسی


اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی , رییس دفتر رییس جمهور

رییس دفتر رییس جمهور: امیدواریم هفته آینده بودجه را تقدیم مجلس کنیم

رییس دفتر رییس جمهور اعلام کرد که امیدواریم شرایط به گونه ای پیش برود که هفته آینده بودجه را تقدیم مجلس کنیم. به گزارش ایسنا، محمود واعظی…


محمود صادقی: نیاز به نقش‌آفرینی نیروهای خردگرای اصلاح طلب و اصولگرا احساس می‌شوداخبار,اخبار سیاسی,محمود صادقی

یک عضو فراکسیون امید معتقد است که ناطق نوری و لاریجانی از نیروهایی هستند که اگر چه ممکن است انتقاداتی هم داشته باشیم اما ظرفیت گفت و گو و تعامل را دارند بنابراین باید از حضورشان استقبال کرد.

محمود صادقی نماینده تهران و عضو فراکسیون امید در گفت‌و‌گو با اعتمادآنلاین در خصوص احتمال حضور ناطق نوری در یک حزب، گفت:  خبر از حضور آقای ناطق نوری در حزب ندارم. اما به هر حال ایشان یکی از شخصیت های با سابقه پیش از انقلاب و بعد از انقلاب است که کار تشکیلاتی کردند و در جامعه روحانیت مبارز  و بسیاری از جمع های اصولگرایان حضور داشتند و سابقه مسئولیت در حد ریاست مجلس و وزارت را نیز در کارنامه خودشان دارند و در فراز و نشیب های فعالیت های سیاسی بسیار پخته شده اند. 

 

وی تصریح کرد: آقای ناطق نوری وزنه ای هستند و نقش آفرینیشان در عرصه سیاست ایران بسیار می تواند آثار مثبتی داشته باشد و هر جا که باشند هم مهم نیست.

 

این نماینده اصلاح طلب مجلس در پاسخ به اینکه حضور ناطق نوری و لاریجانی در یک حزب حضور داشته باشند، چه پیام سیاسی دارد؟، خاطرنشان کرد: من اطلاعی از این موضوع ندارم و نمی توانم این موضوع را تایید کنم. اما به نظر من باید از نقش آفرینی آقای ناطق نوری در عرصه سیاسی ایران استقبال کرد.

 

صادقی ادامه داد: حضور ایشان در عرصه سیاسی کشور ولو اینکه با آقای لاریجانی باشد یا با هر ترکیبی دیگر می تواند خیرات و برکات زیادی به دنبال بیاورد.

 

وی در خصوص تاثیر حضور ناطق نوری در سیاست‌ورزی اصلاح طلبان، گفت: قطعا حضور ایشان در عرصه سیاسی کشور بر سیاست‌ورزی اصلاح طلبان نیز تاثیر گذار است. همه نیروهای سیاسی از جمله اصلاح‌طلبانی که هزینه زیادی در کش و قوس های سیاسی کشور بخصوص در دهه اخیر دادند همه به این نقطه رسیده اند که تحزب و پا گرفتن نهادهای مدنی مانند احزاب یکی از حلقه های مفقوده عرصه سیاست در ایران است. بخصوص احزابی که ریشه طبیعی در کشور دارند.

 

وی یادآور شد: نیاز به نقش‌آفرینی نیروهای خردگرای اصلاح‌طلب و اصولگرا بیشتر احساس می شود و با این لایه از نیروهای سیاسی بهتر می توان گفت و گو کرد. چرا که این لایه اهل گفت‌وگو، تعامل وکارهای مشترک هستند. در بسیاری از موارد هم می توانیم بر نقاط مشترکمان تکیه کنیم و در جهت منافع ملی با هم همکاری کنیم.

 

صادقی تاکید کرد: ناطق نوری و لاریجانی از نیروهایی هستند که اگر چه ممکن است انتقاداتی هم داشته باشیم اما ظرفیت گفت و گو و تعامل را دارند بنابراین باید از حضورشان استقبال کرد.

 

 

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------