حسن روحانی: مردم آزادند نقد کنند/ یکی از آرزوهای آیت الله هاشمی رفسنجانی شکوفایی ایران بود
بیتوته
آژانس مسافرتی,رزرو هتل


حسن روحانی: مردم آزادند نقد کنند/ یکی از آرزوهای آیت الله هاشمی رفسنجانی شکوفایی ایران بوداخبار,اخبار سیاسی,حسن روحانی

رییس جمهور با بیان اینکه یکی از آرزوهای آیت الله هاشمی رفسنجانی شکوفایی ایران بود، گفت: هاشمی رفسنجانی همه وجودش عشق به ایران و اسلام بود و با تمام سلول های خود به طراوت ایران عشق می ورزید.

 

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام حسن روحانی عصر امروز 12 بهمن ماه در مراسم بهره برداری همزمان از طرح‌های اقتصادی و زیربنایی در استان کرمان اظهار کرد: بنده همواره در همه مراسمات افتتاحیه‌ها بنده به یاد آیت الله هاشمی رفسنجانی می افتم و همواره از این مرد بزرگ یاد می‌کنم.

 

وی با بیان اینکه یکی از آرزوهای آیت الله هاشمی رفسنجانی شکوفایی ایران بود، اظهار کرد: هاشمی رفسنجانی همه وجودش عشق به ایران و اسلام بود و با تمام سلول های خود به طراوت ایران عشق می ورزید.

 

روحانی تصریح کرد: کرمان سرزمین جهاد، فداکاری، صنعت، آبادانی و ... است و شرکت صنعتی معدنی گل گهر یکی از مراکزی است که همواره باید در کشور به آن افتخار کنیم.

 

وی گفت: جای خوشحالی دارد که مردم و دولت در کنار هم در یک روز در بخش های آب، خاک، کشاورزی و صنایع تبدیلی و دامپروری حدود 1719 طرح و پروژه را افتتاح کنند که این مهم موجب امیدواری است و نشان دهنده این است که مردم ایران مردمی فعال برای آبادانی کشور می باشند.

 

وی با بیان اینکه همه روستاهای استان بالای 20 هزار نفر دارای برق هستند، ادامه داد: استان کرمان به عنوان یک صادر کننده برق تبدیل شده است و اکنون استان کرمان 140 مگاوات برق اضافه دارد که این یک نعمت بسیار بزرگی است و شکر گزار آن هستیم.

 

روحانی با اشاره به اینکه در همه وجود آیت الله هاشمی عشق به ایران و جمهوری اسلامی بود بیان کرد: امیدواریم آب از جنوب به این استان برسد و با اتصال راه آهن بتوانیم توسعه استان کرمان را شاهد باشیم.

 

وی با بیان اینکه امروز به تکمیل زنجیره فولاد رسیده ایم که نشان دهند نشاط، حرکت و فعالیت مردم ادست، تصریح کرد: در سطح جهان ایران بالاترین تولید کننده آهن اسفنجی است.

 

رییس جمهور با بیان اینکه ایران در میان 155 کشور ذخایر ارزی و طلای در رتبه هایی بالایی قرار دارد که این جای خوشحالی است، اظهار کرد: در گذشته فقط نفت به اروپا صادر می کردیم اما امروز گندم و فولاد صادر می کنیم.

 

وی با طرح این سوال که چرا از یاس و ناامیدی در این کشور صحبت می شود؟ اظهار کرد: در کشور ما سراسر امید و نور است و همه جوانان، زنان، نیروهای انسانی و ... امیدی برای کشور هستند. ما در 8 سال دفاع مقدس با ایستادگی پیروز شدیم و امروز نیز باید خودمان مشکلاتمان را حل کنیم.

 

وی با بیان اینکه در همه جا مشکل وجود دارد تصریح کرد: بیش از 10 هزار میلیارد تومان پروژه در سراسر استان کرمان افتتاح شده است و این رقم کوچکی نیست و بیش از 10 هزار میلیارد تومان پروژه کلنگ زنی شده است.

 

رییس جمهور افزود: حتما نقایصی وجود دارد اما باید دست در دست یکدیگر آنها را برطرف کنیم. مردم جای نقد دارند و مردم اگر نقد دارند باید نظر خود را اعلام کنند. نظام ما یک نظام دیکتاتوری نیست. مردم آزاد هستند که بیان می کنند و حق دارند که بیان کنند و ما همه جا باید در کنار یکدیگر باشیم.

 

وی با بیان اینکه در هر بخش مهم کشور که رفته ام افتتاح پروژه ای داشته ایم روحیه گرفته ام و افتخار کرده ایم، گفت: کشور ایران ذخایر زیادی دارد و ملتی بزرگتر و همچنین فرهنگ بزرگ و تاریخ بلندی داریم.

 

روحانی ادامه داد: اکنون 700 میلیون مترمکعب گاز در کشور مصرف می شود که این یک رقم بسیار بزرگ است اما نیاز به هیچ کشوری نداریم و نیاز داخلی را برطرف می کنیم و همچنین صادرات داریم.

 

وی افتتاحیه پروژه ها را از موفقیت های خوب دانست و عنوان کرد: برجام دستاوردهایی داشته است و به طور مثال برجام طرح هایی در استان کرمان پیش برده و پس از برجام نیز صادرات ما نسبت به گذشته دو برابر شده است.

 

رییس جمهور با تاکید براینکه نباید کارهای مهم خودمان را کوچک کنیم و این کارها مال ملت ایران است و باید قدردان نعمت باشیم، اظهار کرد: اگر مشکل داریم خودمان باید ان را حل کنیم و اگر پیشرفتی هست متعلق به ملت ایران است و ما اثبات کردیم که ملت توانمند و قدرتمندی هستیم و مصداق همان جمله ای که رهبری و ملت همواره تاکید می کنند که ما می توانیم.

 

وی افزود: شرایط کشور ما به گونه ایست که بیش از 38 سال پیش، بیش از سال گذشته و بیش از ماه قبل ما توانمند هستیم.

 

روحانی از افزایش یک درجه ریسک اعتباری کشور خبر داد و بیان کرد: نظر دنیا این است که ایران در سال جاری رشد داشته و در سال آینده نیز رشد خواهد داشت و ما در مسیر رشد هستیم لذا باید به دنیا امیدوار باشیم و دست در دست یکدیگر دهیم مسایل و مشکلات را حل کنیم.

 

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------