آخرین اخبار سیاسی


اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی ,غفاری

غفاری:مردم امام جمعه به‌روز می‌خواهند نه کسی که اصلا نمی داند FATF چیست

عضو شورای مرکزی مجمع نیروهای خط امام گفت: امروز جامعه به روحانیونی احتیاج دارد که به علم روز مسلط باشند نه امام جمعه ای که اصلا نمی داند…


معاون وزیر کشور: فرمانداران باید صدای اعتراض مردم را بشنونداخبار,اخبار سیاسی,معاون وزیر کشور

معاون سیاسی وزیر کشور با بیان اینکه احزاب پایه تشکیل حکومت در نظام‌های جمهوری هستند، گفت: فرمانداران باید در تجمعات معترضان حاضر شده و صدای اعتراض مردم را بشنوند.

به گزارش ایسنا،  اسماعیل جبارزاده در همایش استانداران، مدیران کل سیاسی و فرمانداران سراسر کشور با اشاره به اینکه وزیر کشور تعبیر کرده اند که فرماندار، رئیس جمهور شهرستان است، اظهار کرد: از فرمانداران انتظار داریم که این جایگاه را باور کرده و مسائل شهرستان را مدیریت کنند.

 

معاون سیاسی وزیر کشور افزود: علمای علم سیاست در تعریف علم سیاست می‌گویند که سیاست هنر بدست آوردن اهداف جنگ بدون جنگیدن، یا هنر آشتی دادن مسائل ناهمگون و متعارض است و انتظار داریم فرمانداران این هنر را داشته و آن را تقویت کنند.

 

جبارزاده با اشاره به ویژگی‌ها و ریشه‌های اعتراضات دی ماه گفت: برای اینکه از وقوع این اعتراضات جلوگیری شود، فرمانداران باید صدای اعتراض مردم را بشنوند، در تجمعات معترضان حاضر شده و حرف آنها را بشنوند. در واحدهای صنعتی و صنفی حاضر شده و با تمام وجود به دنبال حل مشکلات مردم باشند. فرمانداران ریشه های تنش های پنهان شهرستان ها را شناسایی و تفسیر کنند.

 

وی در ادامه با بیان اینکه فرمانداران منشور گفت و گوی ملی را اجرایی کنند، گفت: فرمانداران با نخبگان محلی گفت و گو کنند و از همه ظرفیت‌های نظام برای نمایش وحدت ملی استفاده کرده و محور وحدت در شهرستان ها باشند. احزاب پایه های تشکیل حکومت در نظام های جمهوری هستند و باید به احزاب نقش بیشتری در مسائل کشور داده شود. اگر احزاب فعال بودند، در اعتراض‌های دی ماه به ساختار نظام هجمه نمی‌شد.

 

معاون سیاسی وزارت کشور در پایان گفت: فرمانداران در حد نیاز صحبت کنند زیرا مردم از صحبت‌ها خسته شده‌اند؛ در صف بندی‌های شهرستان‌ها در کنار مردم بوده و زبان گویای آنها باشید. اگر پیرو حضرت علی (ع) هستید به فقرا رسیدگی کنید و اگر کاری برای خدا نیست، آن را متوقف کنید؛ اقدامات خود را در سطح شهرستان منعکس کنید تا مردم از اقدامات دولت مطلع شوند.

 

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------