آخرین اخبار سیاسی


اخبار,اخبار سیاسی,جهانگیری

جهانگیری: موضوع اقتصادی تنها دلیل به وجود آمدن شرایط امروز نیست

معاون اول رئیس جمهور گفت: موضوع اقتصادی تنها دلیل به وجود آمدن شرایط امروز نیست. جامعه به دنبال نشاط سیاسی است. یک سال و چند ماه از…


میرزایی نکو: حرکت‌های اصلاح‌طلبانه پایدار خواهد مانداخبار,اخبار سیاسی,قاسم میرزایی نکو

یک عضو فراکسیون امید با تاکید بر این‌که «حرکت‌های اصلاح‌طلبانه پایدار خواهد ماند» گفت: یکی از ضعف‌های ما فعالان اصلاح‌طلب این است که به صورت پروژه‌ای عمل می‌کنیم.

به گزارش ایسنا، قاسم میرزایی نکو در مراسم روز دانشجو در دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی، اظهار کرد: عده‌ای فکر نکنند که با خط خطی کردن و بستن چهره سیدمحمد خاتمی می‌توانند او را از دل‌های مردم بیرون کنند. متاسفانه احمدی‌نژاد با همه خاکی که بر سر کشور ریخت عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام است اما برای سیدمحمد خاتمی حکم می‌دهند.

 

وی افزود: علت این‌که لیست ما تغییر کرد و به آقای روحانی رسیدیم و دامنه پذیرش افراد را باز کردیم این بود که در جریانات سال ۸۸ ما را بیرون کرده بودند و اگر هم می‌خواستیم از در و پنجره وارد شویم جلوی این موضوع با تدبیر مجموعه اصلاحات گرفته شد.

 

وی با بیان این‌که «فراکسیون امید حدود ۱۰۰ عضو دارد»، گفت: باید بپذیریم که این تعداد در مقابل ۲۹۰ نماینده مجلس قدرت لازم را ندارد و ما می‌توانیم با کسانی که صادق هستند و در مورد مسائل کشور دغدغه دارند وحدت و تعامل داشته باشیم.

 

این نماینده مجلس در زمینه وجود  فساد هشدار داد و گفت: در شرایط بسیار سختی هستیم و مشکلات مختلفی در کشور وجود دارد، ما یا باید انقلاب کنیم که دیگر بس است و یا این‌که قهر کنیم و منفعل باشیم یا این‌که پروسه اصلاحات را با اتحاد و تعامل به سرانجام برسانیم.

 

وی با بیان این‌که «در موضوع حصر تلاش‌های فراوانی صورت گرفته است»، گفت: پیگیری‌های مختلفی انجام شده و رسیدگی‌ها در حال انجام است. شرایط با قبل تغییر کرده اما نباید آرام بنشینیم. البته قرار گذاشته‌ایم سکوت کنیم تا ان‌شاءالله موضوع حل شود.

 

وی با تاکید بر این‌که «حرکت‌های اصلاح‌طلبانه پایدار خواهد ماند»، یادآور شد: ما نباید رسالت تاریخی خود را رها کنیم. یکی از ضعف‌هایی که ما مجموعه فعالان اصلاح‌طلب داریم این است که به صورت پروژه‌ای عمل می‌کنیم و به شکل فرآیندی به دنبال مسائل نیستیم.

 

نماینده مردم دماوند در مجلس در واکنش به شعارهای دانشجویان در مورد محصورین و سیدمحمد خاتمی، گفت: دل ما به این خوش شده که نامی از کروبی، موسوی، رهنورد و خاتمی ببریم و شما (دانشجویان) دست بزنید و بعد پی کارمان برویم، این جای تاسف دارد.

 

وی در پایان همچنین با اشاره به برگزاری مراسم‌های روز دانشجو و سخنرانی چهره‌های مختلف در دانشگاه‌ها، گفت: کاش این سنت از بین می‌رفت که رسم شده افرادی از رییس‌جمهور و بقیه از بالا تا پایین نظام بیایند در دانشگاه‌ها حرف بزنند بلکه باید ما بنشینیم و شما دانشجویان صحبت کنید.

 

 

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------