آخرین اخبار سیاسی


اخبار,اخبار سیاسی,صیادان

کشته شدن ۲ ایرانی توسط مرزبانی ترکمنستان

فرماندار شهرستان بندرترکمن گفت: یک گروه چهار نفره از صیادان این شهرستان که مشغول ماهیگیری در دریای خزر بودند با تیراندازی ماموران مرزبانی…
عرفانی زاده
آژانس مسافرتی,رزرو هتل


دیدار معاون آمریکایی دبیرکل سازمان ملل با ظریف (+عکس)دیدار معاون آمریکایی دبیرکل سازمان ملل با ظریف (+عکس)

جفری فلتمن، معاون سیاسی دبیرکل سازمان ملل متحد که در راس هیاتی به تهران سفر کرده است، صبح دوشنبه با دکتر محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفت‌وگو کرد. فلتمن از جمله مقامات سابق وزارت خارجه آمریکاست.

به گزارش ایسنا  وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار، بر عزم و اراده کشورمان برای تداوم همکاری همه جانبه با سازمان ملل متحد درباره مسائل مورد علاقه دو طرف تاکید کرد.
در این دیدار هم‌چنین دو طرف درباره مسائل مهم منطقه‌یی و بین‌المللی از جمله تحولات سوریه، لبنان و مصر گفت‌وگو و تبادل نظر کردند.

ظریف در این دیدار مواضع اصولی و صریح کشورمان را تشریح کرد و با اشاره به نقش فعال و سازنده کشورمان در حل و فصل مسائل و مشکلات در عرصه منطقه‌یی از جمله در مسائل افغانستان و عراق تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران از همه ظرفیت و توان خود در راستای حفظ و تقویت صلح، ثبات و امنیت در منطقه استفاده کرده و خواهد کرد.

دیدار معاون آمریکایی دبیرکل سازمان ملل با ظریف,نتیجه دیدار معاون آمریکایی دبیرکل سازمان ملل با ظریف

 
او با ابراز نگرانی از روند تحولات در منطقه و توسعه خشونت و افراط‌گرایی تاکید کرد: توسعه افراط‌گرایی به مرزهای منطقه محدود نخواهد ماند و آثار و تبعات آن به دیگر مناطق جهان و کشورهای غربی کشیده خواهد شد.

وزیر خارجه ایران هم‌چنین خاطرنشان کرد: سازمان ملل متحد تنها نهادی است که می‌تواند با حمایت و کمک کشورهای موثر در منطقه ثبات و آرامش را به منطقه بازگرداند.
ظریف با تاکید مجدد بر این که تنها راه‌حل بحران سوریه راهکار سیاسی است، آمادگی ایران را برای همکاری کامل با سازمان ملل متحد در پیگیری این روند سیاسی اعلام کرد.

وی بر مخالفت جمهوری اسلامی ایران با به‌کارگیری سلاح‌های شیمیایی از سوی هر کس و جریانی تاکید کرد.
معاون سیاسی دبیرکل سازمان ملل متحد نیز در این دیدار انتصاب ظریف را به عنوان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران تبریک گفت و برای وی در این مسوولیت آرزوی موفقیت کرد.

فلتمن هم‌چنین با اشاره به جایگاه و نقش تاثیرگذار ایران در روند تحولات منطقه، ابراز امیدواری کرد، تقویت و گسترش همکاری و تعامل بین جمهوری اسلامی و سازمان ملل متحد در مباحث مختلف به حفظ و تقویت ثبات و امنیت منطقه و نیز مبارزه با تروریسم و قاچاق مواد مخدر و هم‌چنین مسائل توسعه آموزش و بهداشت و درمان و سایر موارد علاقه دو طرف کمک کند.
او با تایید بر ضرورت پیگیری راه‌حل سیاسی برای حل بحران سوریه، بر حمایت سازمان ملل متحد از حضور کلیه کشورهای کلیدی در روند حل و فصل مسالمت‌آمیز بحران تاکید کرد.

ایسنا

 

 

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------