ناطق‌ نوری در مقابل اصولگرایان است اگر ...اخبار,اخبارسیاسی واجتماعی,ناطق نوری

«آقای ناطق نوری را نمی‌توانیم اصلاح‌طلب یا اصولگرا یا اعتدالگرا بدانیم. اگر احمدی‌نژاد مصداق اصولگرایی باشد، قطعا آقای ناطق نوری در نقطه مقابل آن قرار می‌گیرد. پس اصولگرایی اگر به معنایی که این آقایان می‌گویند باشد، ناطق نوری اصولگرا نیست.»

محسن غرویان، چهره سیاسی اصولگرا، در خصوص عملکرد دولت روحانی به عصر ایران گفت: اصلاح‌طلبان باید شرایط روحانی را درک کنند. روحانی به عنوان رئیس‌جمهور این کشور در تصمیم‌گیری‌ها با توجه به مطالعات مقدماتی و مشاوره با متخصصین نزدیک به خود عمل می‌کند و در این پروسه یک سری ملاحظات را نیز در نظر می‌گیرد.

استاد جامعه‌المصطفی عنوان کرد: از آنجا که تصمیم‌گیری رجل سیاسی در این سطح باید با در نظر گرفتن همه جوانب صورت بگیرد، فکر می‌کنم روحانی باید با توجه به تمام ملاحظات سعی کند جانب اعتدال را داشته باشد و به افراط و تفریط نرود. به هر حال مردم نیز نباید ناامید شوند. البته من جایی برای یاس و ناامیدی نمی‌بینم. ما باید روند کلی را در نظر داشته باشیم. ممکن است تاکتیک‌ها متفاوت باشد که این موضوع دلیل نمی‌شود ما نسبت به آینده سیاسی اصلاح‌طلبان یا اعتدالیون مایوس شویم و در نهایت مسیر کنونی، مسیر خوبی است. باید به این موضوع نیز توجه کرد که طیف مقابل و جریان احمدی‌نژاد به چه روزی افتاده‌اند و چه واکنش‌هایی نسبت به آنها صورت می‌گیرد و همین موضوع در سبک و سنگین کردن جریان‌های سیاسی برای داشتن یک نگاه همه جانبه و کلی اهمیت دارد. نقدها به دولت را چندان منصفانه نمی‌بینم. من هنوز سیگنال و شواهدی نمی‌بینم که دال بر چرخیدن آقای روحانی از اصلاح‌طلبی به اصولگرایی باشد.

غرویان در خصوص شیخوخیت ناطق نوری در بین اصولگرایان هم گفت: اولا من اصولگرایی و اصلاح‌طلبی را مفاهیم مبهمی می‌بینم؛ مخصوصا وقتی که می‌خواهیم به صورت مصداقی صحبت کنیم این ابهام بیشتر می‌شود. اصلاح‌طلبی و اصولگرایی در حال حاضر مصداق مشخصی ندارد. برای مثال آقای ناطق نوری را نمی‌توانیم اصلاح‌طلب یا اصولگرا یا اعتدالگرا بدانیم. اگر احمدی‌نژاد مصداق اصولگرایی باشد، قطعا آقای ناطق نوری در نقطه مقابل آن قرار می‌گیرد. پس اصولگرایی اگر به معنایی که این آقایان می‌گویند باشد، ناطق نوری اصولگرا نیست.

این فعال سیاسی گفت: برای مثال مصداق را آیت‌الله رفسنجانی می‌گیرم من ایشان را یک اصولگرای معتدل و اصلاح‌طلب می‌دانم. یعنی هم اصول را حفظ کرد، هم اعتدال داشت و هم اصلاح‌طلب بود. علاوه بر این نواندیش و تحول‌خواه بود. به عبارتی آقای رفسنجانی همه چیز را در کنار هم داشت نه افراط می‌کرد و نه تفریط داشت آقای ناطق نوری نیز چنین شخصیتی دارد.

غرویان اضافه کرد: آقای ناطق نوری هرگز به تفکرات جریانی مثل گروه جمنا نزدیک نمی‌شوند؛ چرا که ایشان شخصیت مستقلی دارند و همفکر آیت‌الله رفسنجانی هستند. از نظر روحیات هم خیلی مردمی، لوطی‌منش، عیار و جوانمرد است و در نتیجه خیلی در قید تشریفات ظاهری نیست. ایشان انسان خدومی است و دوست مقام معظم رهبری است، شاگرد امام است و در نتیجه یک سری تفکرات مردمی دارد که در نتیجه این خصوصیات من فکر نمی‌کنم آقای ناطق نوری بتواند با جمنا رابطه و تعلقی داشته باشد. در کل می‌توان گفت که آقای ناطق نوری یک شخصیت اعتدالگرا است که در کنار دولت و آقای روحانی خواهد بود.»

 

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------