آخرین اخبار سیاسی


اخبار,اخبار سیاسی,صفایی فراهانی

صفایی فراهانی: اصلاح‌طلبان با شناخت کامل به روحانی رای دادند و به هیچ عنوان پشیمان نیستند

کسانی که «عبور از روحانی» را مطرح می‌کنند، نگرانی ملی ندارند. اصلاح‌طلبان واقعا چقدر از رای دادن به حسن روحانی و پیشتیبانی از او «پشیمان»…
بیتوته
آژانس مسافرتی,رزرو هتل


واکنش کوهپایه‌زاده به اخراج «بابک زنجانی» از دادگاه  اخبارسیاسی ,خبرهای  سیاسی ,رسول کوهپایه زاده

وکیل مدافع بابک زنجانی گفت: شرکت نفت و وکلایش این امکان را دارند که صحبت‌های خود را مطرح کنند و اگر امروز به موکلم اجازه داده می‌شد صحبت هایش گفته شود و با تذکر، رییس دادگاه خواستار این می شد که نظم جلسه رعایت شود، بسیار مناسب‌تر بود.

رسول کوهپایه‌زاده در گفت و گو با ایسنا با اشاره به برگزاری دادگاه امروز (دوشنبه) گفت: از بدو تشکیل اولین جلسه دادگاه خدمت ریاست شعبه 28 دادگاه انقلاب رفتم و تقاضا کردم که در دادگاه حضور داشته باشم، ولی با این قضیه موافقت نشد و گفتند هر زمان که موکل‌تان را دعوت کردیم شما هم می توانید در دادگاه حضور داشته باشید.

 

وی ادامه داد: 14 جلسه دادگاه برگزار شد و بر اساس اصل 165 قانون اساسی و قوانین کیفری مربوطه اصل بر این است که برگزاری جلسات دادگاه به صورت علنی باشد، ولی با این وجود به من اجازه ورود در جلسه امروز را ندادند.

 

وکیل مدافع بابک زنجانی ادامه داد: از این موضوع که امروز موکلم به دادگاه رفته، اطلاع نداشتم و فکر می کنم که وی هم تا امروز صبح مطلع نبوده که قرار است در دادگاه حاضر شود. به محض اینکه متوجه شدم خودم را به دادگاه انقلاب رساندم ولی متاسفانه علی رغم درخواستم اجازه ورود به من در جلسه دادگاه داده نشد. با اینکه این جلسه ای بود که موکلم در آن حضور داشت، فکر می کنم این عدم اجازه حضور مطابق با مقررات و رویه قضایی نیست.

 

کوهپایه زاده تصریح کرد: اخبار منتشره حاکی از این بود که بین موکلم و وکیل شرکت نفت مشاجره‌ای صورت گرفته که نهایتا دستور اخراج موکلم صادر شده است. به نظر می رسد که در طول جلسات گذشته در دادگاه به کرات نام موکلم و مسایلی مرتبط با وی مطرح شده که به نظر  می رسید طرف مقابل دعوا، وکیل شرکت نفت بود. اگرچه طبق قانون، دادگاه این حق را دارد که اگر کسی برخلاف قانون عمل کند او را از جلسه اخراج کند، ولی شاید با دادن تذکر به موکلم این بحث خاتمه می یافت و وی می توانست در دادگاه باشد.

 

وی در پایان گفت: موکلم تا امروز نزدیک به سه سال و 9 ماه است که در بازداشت به سر می برد و شرکت نفت و وکلایش این امکانات را دارند که صحبت های خود را مطرح کنند و اگر امروز به موکلم اجازه داده می شد که صحبت هایش گفته شود و با تذکر، رییس دادگاه خواستار این می شد که نظم جلسه رعایت شود، بسیار  مناسب تر بود.

 

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------