آخرین اخبار سیاسی


اخبارسیاسی ,خبرهای  سیاسی ,آشنا

روایت آشنا از اولین نشست سه قوه: احساس کردم که بوی بهبود ز اوضاع جهان می‌آید

مشاور رییس جمهور با اشاره به اولین نشست مشترک سه قوه، عزم مشترک، همدلی و همراهی را شاخصه مهم حاضران در این نشست توصیف کرد. حسام الدین آشنا…
عرفانی زاده
آژانس مسافرتی,رزرو هتل


واکنش مجلس ایران به توافقنامه هسته ایابوترابی‌فرد در نطق پیش از دستور:
تقدیر از تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای/پیروزی ژنو مرهون مقاومت ملی است

نائب‌رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: ضمن تقدیر از تیم مذاکره کننده هسته‌ای کشورمان این پیروزی و موفقیت را در این مرحله مرهون مقاومت ملتی می‌دانیم که به رهبر خود اقتدا کرده است و در سخت‌ترین شرایط در دفاع از حقوق مسلم خود ایستاده است.

به گزارش فارس، حجت‌الاسلام محمدحسن ابوترابی‌فرد در نطق پیش از دستور خود در صحن علنی مجلس گفت: از حدود نیم قرن قبل دنیا با پدیده جدیدی روبرو شد. پدیده‌ای که از بالندگی و نشاط و امید به آینده عمق بصیرت و دانش،‌شجاعت و ایستادگی برخوردار بود.

وی ادامه داد: این پدیده چهره سیاه و عنود، بی‌ریشه و به شدت آسیب‌پذیر باطل را می‌شناخت و بر راهبرد ساخت درون قدرت پای می‌فشرد و راه برون‌رفت از تمامی چالش‌ها و تنگناها و غلبه بر دشمنان کینه‌توز و مستکبرین را در آراستگی به ایمان و اتکای به خدا و بازوان توانای بندگان صالح جستجو می‌کرد.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: این پدیده امام خمینی (ره) بود که در پرتو بصیرت،‌مجاهدت و مقاومت شجاعت این قله از همه ارزش‌های متعالی اسلام مدرسه انقلاب را فراروی ملت ایران گشود.

ابوترابی‌ خاطرنشان کرد: جوانان برومند و ملت هوشمند ایران در مدرسه انقلاب اسلامی که همان مدرسه بسیج است، ثبت‌نام کردند و با الهام از استعداد جوشان ایرانی و ایمان و اعتقاد محمدی و صبر و استقامت عاشورایی به مقام والا و ارزشمندی دست یافتند که نام زیبای بسیجی زیبنده آن بود.

وی افزود: فارغ‌التحصیلان مدرسه بسیج نماد بصیرت، اخلاص و عمل به هنگام هستند و همین ویژگی‌های ماندگار که امکان حضور آنان را در نقطه مورد نظر اسلام، قرآن مورد نظر انقلاب اسلامی فراهم آورده است. عمق نگاه و اندیشه،‌ شناخت صحیح رسالت و مسئولیت و اخلاص در عمل پدیده بسیج را به خروش زمان تبدیل کرده است.

رئیس جلسه علنی امروز مجلس اظهار داشت: انقلاب اسلامی بسیج، مردم سالاری برآمده از متن دین و آموزه‌های وهیانی، نهضت فرهنگی، نشاط علمی و حرکت سیاسی قدرتمند، پرموج و دامنه‌داری را در اسلام پدید آورده که از گستره دنیای اسلام فراتر رفته و جوامع بشری جویای حق را به شدت تحت تاثیر ارزش‌های متعالی انسانی و الهی خود قرار داده است.

ابوترابی‌ اضافه کرد: هویت بسیجی بصیرت برآمده از ایران، صلابت نشات گرفته از اتکای به خدا و اعتماد به بندگان شایسته و صالح خدای متعال در شخصیت رهبری عالیقدر انقلاب اسلامی تجلی یافته است و این شخصیت الهی و بسیجی است که امروز ملت بزرگ ایران را با قامتی استوار و اقتدار برآمده از حماسه سیاسی 24 خرداد 92 رویاروی زیاده‌خواهان جهان و استکبار جهانی با استکبار در مسیر دفاع از منافع ملی خود قرار دادند.

وی افزود: اگر پدیده استثنایی افتخار‌آفرین و عزت‌بخش رهبری صالح که تجسم عینی حضور دین، فقه، اخلاق، صداقت و دانش در عرصه سیاست است، در متن انقلاب اسلامی حضور نداشت نمایندگان جمهوری اسلامی در مذاکرات ژنو 3 این گونه با اقتدار از منافع ملی و از حقوق مشروع ملت ایران نمی‌توانستند دفاع کنند. ما ضمن تقدیر از تلاش ارزشمند نمایندگان جمهوری اسلامی ایران به ویژه وزیر امور خارجه در مذاکرات ژنو 3 این پیروزی و موفقیت را در این مرحله مرهون مقاومت ملتی می‌دانیم که به امام و رهبر شایسته خود اقتدا کرده است و در سخت‌ترین تنگناها فشارها و تحریم‌ها در کنار حقوق مشروع خود مقاوم و استوار ایستاده‌اند و برای رسیدن به تمام حقوق مشروع خود راهی جز ایستادگی و مقاومت بر اصول حق و مسلم جمهوری اسلامی ایران در چارچوب هدایت و رهبری رهبر معظم انقلاب نمی‌دانیم.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تاکید و پافشاری بر حق قطعی و مسلم ملت ایران در برخورداری از غنی‌سازی اورانیوم در داخل خاک ایران برای اهداف مشروع و حقوق مسلم خود از اقدامات و گام‌های بلندی که در این زمینه برداشته شده‌ است،‌حمایت می‌کند و برای ملت ایران و همه آزادیخواهان جهان از خدای متعال پیروزی و عزت و افتخار را مسئلت می‌کنم و برای امت اسلام و پیروان مکتب قرآن فردایی زیبا و آینده‌ای همراه با عزت و اقتدار مسئلت می‌کنم.

ابوترابی‌ در پایان قهرمانی تیم فوتبال ساحلی کشورمان را در مسابقات قهرمانی بین‌قاره‌ای به ملت ایران، جامعه ورزشی کشور و بویژه تیم فوتبال ساحلی ایران تبریک گفت.

 

 

 

اخبار,اخبارجدید,اخبار جالب

عصبانیت نتانیاهو و آل‌سعود نشانه موفقیت مذاکرات/ تیم مذاکره کننده پیروز گفتگوها با غرب بود

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه عصبانیت نتانیاهو و آل‌سعود نشانه موفقیت مذاکرات هسته‌ای است، گفت: تیم مذاکره کننده ایرانی دراین مذاکرات با پشیتبانی از حق هسته ای ملت ایران پیروز گفتگو ها با غرب بود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی، علاء الدین بروجردی درباره توافقات صورت گرفته میان ایران و 1+ 5 در مذاکرات ژنو 3، گفت: باید اولین موفقیت جمهوری اسلامی ایران درمصاف نابرابر و چالش بیش از 10 ساله هسته‌ای، تثبیت حق غنی سازی و آغاز لغو تحریم ها را تبریک گفت، ایران در اولین گام خود در جهت تحقق اهداف تعیین شده موفق عمل کرد؛ عصبانیت رژیم صهیونیستی و عربستان از این توافق ها نشان دهنده تاثیرگذار بودن  و مهم بودن این توافقات دارد.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در این توافقات حق غنی سازی ایران تثبیت شده و غنی سازی ادامه دارد، این درحالی است که  تحریم های پتروشیمی، نفت و طلا در مذاکرات این دوره ایران با 1+5 برداشته شد که تمام این موارد در گام اول یک موفقیت بزرگ برای جمهوری اسلامی ایران محسوب می شود، ازاین رو تیم مذاکره کننده ایرانی دراین مذاکرات با پشیتبانی از حق هسته ای ملت ایران پیروز گفتگو ها با غرب بود.

وی درواکنش به مواضع جان کری که گفته حق غنی سازی ایران در مذاکرات این دوره به رسمیت شناخته نشد، تصریح کرد: سخنان جان کری بیشتر برای مدیریت تندروهای دولت آمریکا است، زیرا در دو بخش از این توافقات حق غنی سازی ایران به رسمیت شناخته شده و غرب پذیرفته که جمهوری اسلامی ایران غنی سازی را ادامه دهد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس با بیان اینکه اظهار تاسف نخست وزیر رژیم صهیونیستی دلیل بر موفقیت مذاکرات بود، گفت: رژیم اشغالگر قدس از دشمنی غرب با ایران بیشترین سود را در سال های گذشته بدست آورده است، قطعا با توافق میان ایران و 1+5 نتانیاهو عصبانی شده و به دنبال کارشکنی در گفتگوهای ایران با غرب است.
/مهر

 

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------