آخرین اخبار سیاسی


اخبارسیاسی ,خبرهای  سیاسی , محمدهاشمی

محمدهاشمی: سران نظام باید به شهردار تهران اعتماد داشته باشند

اگر ضریب اعتبار سیاسی شهردار از تخصصش بیشتر نباشد، کمتر نیست معاون اجرایی دولت‌های سازندگی و اصلاحات گفت: شهر تهران متعلق به یک گروه و…
عرفانی زاده
آژانس مسافرتی,رزرو هتل


علت برکناری "دستجردی" فاش شد + تصویر نامه‌ / همیشه پای یک "لاریجانی" در میان است!علت برکناری "دستجردی" فاش شد + تصویر نامه‌ /

همیشه پای یک "لاریجانی" در میان است!

 

اخبار,اخبار جدید,اخبار   جالب

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب: خبرنگار «انتخاب» گزارش داد: نامه رد و بدل شده بین دستجردی و باقر لاریجانی ، اصلی ترین دلیل برکناری خانم وزیر عنوان شده است.

 پس از تشدید اختلافات بین برادران لاریجانی (رییس قوه قضاییه و رییس مجلس) با محمود احمدی نژاد ، ظاهراً رییس جمهور از هر فرصتی برای ضربه به لاریجانی ها استفاده می کند.

پیش از این منتشر شده بود که احمدی نژاد درصدد بوده «فوری» باقر لاریجانی از وزارت بهداشت اخراج شود.

بنابراین گزارش، دكتر باقر لاريجاني چند هفته قبل در خصوص نحوه ادامه كار در دانشگاه علوم پزشكي تهران و شوراي سياست گذاري وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشكي با وزير بهداشت مكاتبه كرده بود. متعاقب مكاتبه دكتر لاريجاني در اين مورد، دكتر دستجردي نيز ضمن مخالفت با تقاضاي دكتر لاريجاني از وي خواسته بود تا انتهاي دوران مسئوليت وي به كار خود ادامه دهد.

پس از اعلام رسمی خبر برکناری مرضیه وحید دستجردی از سوی دولت و همزمان اعلام خبر تغییر رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران که باقر لاریجانی ریاست آن را بر عهده داشت، سایت رسمی دانشگاه علوم پزشکی تهران استعفانامه باقر لاریجانی به وزیر بهداشت را که در تاریخ 21/09/91 نوشته شده بود به همراه دستور وزیر که در حاشیه این نامه به چشم می‌خورد منتشر کرد.

متن نامه منتشر نشده دكتر لاريجاني و  پاسخ وزير بهداشت به شرح ذيل است:

بسم الله الرحمن الرحيم

حضور محترم سركار خانم دكتر وحيد دستجرديوزير محترم بهداشت درمان و آموزش پزشكي

سلام عليكم

توفيق خدمت در عرصه مسئوليت اجرايي دانشگاه علوم پزشكي تهران طي ساليان متمادي گذشته از الطاف بزرگ الهي نسبت به اينجانب بود كه زبان از عهده شكرگزاري آن قاصر است.

از آنجا كه علي رغم تمامي تلاشي كه جنابعالي براي ثبات مديريتي اين مجموعه به عمل آورديد، تدبير ديگري براي اداره اين نهاد علمي ارزشمند در نظر گرفته شده است، ضمن سپاس و عرض تسليم در برابر تقديرات الهي و با رخصت از سركارعالي به عنوان وزيري پرتلاش، ارزشمند و خستگي ناپذير كه توانستيد الگويي موفق از مديريت كلان در عرصه سلامت را در كشور ارائه نماييد و با توجه به شرايط، مسئوليت اداره دانشگاه علوم پزشكي تهران و شوراي سياست گذاري وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشكي را به همكاران محترم ديگري كه مجموعه را اداره خواهند كرد مي‌سپارم.

طي ساليان همكاري در قالب مسئوليت دانشگاه علوم پزشكي تهران و شوراي سياست گذاري وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشكي، تلاش هاي زيادي براي ارتقاي آموزش و پژوهش و ارتقاي خدمات سلامت توسط همكاران محترم دانشگاه علوم پزشكي تهران، ستاد وزارتي، دانشگاه هاي علوم پزشكي كشور و همكاران شوراي سياست گذاري به عمل آمد.

بدون ترديد اين تلاش ها بدون هدايت الهي و عنايات حضرت حجت(عج) و حمايت و هدايت حضرتعالي به بار نمي نشست. لذا ضمن تشكر از همه همكاران محترم به خاطر همراهي مسئولانه و مشاركت دلسوزانه در پيشبرد اين خدمات از همراهي و هدايت سركار عالي تشكر مي كنم.

در خاتمه از اينكه در جريان امور اجرايي حسب شرايط كاري و لغزش هاي فردي ممكن است خاطر سركار عالي و يا همكاران عزيز را مكدر كرده باشم عذر خواهي مي كنم و از خداوند بزرگ براي شما و ديگر همكاران محترم توفيقات روز افزون و سلامت آرزومندم.

دكتر باقر لاريجانيرييس دانشگاه

پاسخ دکتر دستجردی به لاریجانی

بسمه تعالي

برادر گرانقدر جناب آقاي دكتر لاريجاني

با سلام و احترام

دستاوردهاي سالهاي اخير وزارت بهداشت در عرصه هاي مختلف محصول همدلي، هماهنگي و همكاري مديران مجموعه بوده است. بنده اصرار دارم كه اين مجموعه مديران بالاخص حضرتعالي تا پايان مسئوليت اينجانب با وزارت بهداشت همكاري نماييد.

اينجانب فشارهاي وارده از جانب مديريت اجرايي كشور براي تغيير رياست دانشگاه علوم پزشكي تهران را كه به تعبير مقام معظم رهبري نماد آموزش عالي كشور است به مصلحت نظام سلامت نمي دانم و بر اساس شناخت بيش از سه دهه از جنابعالي اطمينان دارم كه سكان كشتي علم و دانش بدست شخصيتي مدير، دانشمند و امين سپرده شده است. بر اين اساس از جنابعالي مي خواهم به همكاري خود تا پايان دوران مسئوليت اينجانب ادامه داده و رسالت خطير هدايت عرصه دانشگاه را همچنان تقبل فرماييد.

دكتر وحيد دستجردي

وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي

تصویر نامه نگاری لاریجانی و دستجردی

 

اخبار,اخبار جدید,اخبار 

جالب

انتخاب

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------