شناسایی و دستگیری اغتشاشگران در همدان  اخبارسیاسی ,خبرهای  سیاسی ,محمدناصر نیک‌بخت

استاندار همدان از شناسایی و دستگیری عده قلیلی که به دنبال اغتشاش‌آفرینی و جوسازی در استان بودند، خبر داد.

به گزارش ایسنا، محمدناصر نیک‌بخت امروز در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان همدان، گفت: رویدادهای اخیر را باید دسته‌بندی کرد، مردم نقد دارند، می‌خواهند بگویند، توقعات و مطالباتی دارند و این شنیدنی است، رئیس جمهور هم اشاره کردند که نقد و اعتراضات مردم را باید شنید و رفع مشکل کرد، منتهی یک عده‌ای هم هستند که از این فرصت و نقدی که بعضا مردم داشتند یا دارند و می‌خواهند خیلی عاقلانه و مصلحت‌آمیز طرح کنند و به گوش مسئولان برسانند، سوءاستفاده کردند که باید اینها را از هم تفکیک کرد.

 

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه مردم استان همدان، مردمی بسیار فهیم، دانا، عاقل و آینده‌نگر هستند و این رویدادها و اغتشاشاتی که بعضی‌ها می‌خواستند ایجاد کنند، مورد قبول مردم شریف استان همدان نیست و نخواهد بود.

 

نیک‌بخت اذعان کرد: عده قلیلی که به دنبال اغتشاش‌آفرینی و جوسازی بودند، شناخته شدند و تعدادی هم در اختیار داریم و اعترافاتی داشته‌اند که معلوم شد این موج‌سواری بود و قصد آنها هیچ ارتباطی با مطالبات، مسائل معیشتی و اقتصادی مردم ندارد.

 

استاندار اظهار کرد: خوشبختانه نظام و انقلاب و دولت با پشتوانه مردم آنچنان در منطقه مقتدر و سربلند هستند که امروز ایران یکی از آرام‌ترین، بهترین و پویاترین کشور منطقه محسوب می‌شود اما دشمنان بیرونی داریم که آنها حسادت می‌کنند و دوست ندارند شرایط کشور را اینگونه روبه توسعه ببینند بنابراین گاهی دسیسه‌های اینگونه هم صورت می‌دهند اما آنچه مسلم است مردم فهیم استان همدان بسیار بسیار به آنچه پیش آمد، معترض هستند و پشتیبانی خود را از نظام، انقلاب، دولت و همه خدمتگزاران به خوبی اعلام کرده و می‌کنند و ان‌شاالله مشکلی نخواهد بود.

 

اولتیماتوم استاندار همدان به مدیرکل کار استان

 

وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه مدیران، مسائل واحدهای تولیدی را خود بررسی کنند، اظهار کرد: به مدیران زیرمجموعه تأکید کنید، قرار نیست واحدهای تولیدی را تعطیل کنیم بلکه همه دنبال این هستیم چند کارگر مشغول کار شود و خدا را خوش نمی‌آید که تولیدکننده را سرگردان کنیم.

 

وی ادامه داد: بانک‌ها وثیقه تسهیلات را متعادل تعیین کنند و دلشان قرص باشد، بنده راجع به وثیقه به بانک‌ها فشار نمی‌آورم، پول بانک پول همه است و باید پرداخت شود تا همه بتوانند از این منابع استفاده کنند.

 

نیک‌بخت اضافه کرد: برای طرح‌های اشتغالزایی روستایی دستگاه‌ها هماهنگ باشند و به کار سرعت دهند و سهمیه تسهیلات روستایی، کامل جذب شود تا اشتغال لازم در روستاها ایجاد شود.

 

وی اعلام کرد: اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اگر نیرو کم دارد، بگوید، با این شیوه و ناهماهنگی‌ها جذب سهمیه تسهیلات اشتغال فراگیر و روستایی از سوی این اداره‌کل را امکان‌پذیر نمی‌بینم.

 

استاندار تصریح کرد: 500 میلیارد تومان پول کمی نیست و سیستم باید برای آن تعریف شود بنابراین تا دو هفته مدیرکل کار استان وقت دارد تا پرداخت‌ها آغاز شود وگرنه من تحمل نمی‌کنم. بروید جذب مشتری کنید و کل مجموعه اداره‌کل در خدمت اشتغال باشند، پاشنه کفش‌هایتان را بالا بکشید، خودتان را اثبات کنید.

 

وی با ابرازرضایت از عملکرد بانک ملی استان اظهار کرد: بانک ملی حدود 180 میلیارد تومان تا کنون از محل رونق تولید تسهیلات پرداخت کرده و این منهای تسهیلاتی است که از محل‌های دیگر برای اشتغالزایی توسط بانک ملی استان پرداخت شده و این عملکرد بسیار خوبی است.

 

وی ادامه داد: تا کنون از اعتبارات رونق تولید بیش از 50 درصد سهمیه استان یعنی افزون بر 347 میلیارد تومان توسط بانک‌ها پرداخت شده که پیشرفت خوبی را نشان می‌دهد و از بانک‌های استان، دستگاه‌های اجرایی، دبیرخانه و همکاران استانداری  تشکر می‌کنم.

 

استاندار همدان یادآور شد: در جلسه امروز همه واحدهایی که با بانک ملی مشکلی داشتند، طرح مشکل کردند و پاسخ مثبت گرفتند و از این روند، بسیار خوشحال هستم.

 

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------