آخرین اخبار سیاسی


اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی , قاسمی

قاسمی: درباره سیاست موشکی ایران شفاف‌سازی می‌کنیم ولی مذاکره نه/ پرونده گرجستان مفتوح است

سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به سفر اخیر ظریف به قطر برای شرکت در نشست بین‌المللی دوحه اظهار کرد: در حاشیه این سفر وزیر امورخارجه…


جهانگیری : الگوی آیت الله هاشمی برای توسعه ایران امیرکبیر بود/ همیشه خود را در معرض رای مردم قرار می داد  اخبارسیاسی ,خبرهای  سیاسی , جهانگیری

معاون اول رییس جمهوری گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی در اندیشه توسعه ایران بود و برای توسعه ایران الگوی خود را امیر کبیر قرار داد و برای او سرمشق سازندگی بود.

 به گزارش ایرنا ، اسحاق جهانگیری روز سه شنبه در نخستین کنگره بزرگداشت آیت الله هاشمی رفسنجانی در سالن اجلاس سران افزود: امیرکبیر در قبل از پیروزی انقلاب برای آیت الله هاشمی به عنوان سرمشق بود و به همین دلیل کتاب امیرکبیر و مبارزه با استعمار را نوشت.

 

وی ادامه داد: هاشمی رفسنجانی به لحاظ معرفتی عالمی روشن بین بود و قرآن در کانون فهم ویژه او قرار داشت و هیچگاه از آموختن وقدم در آموزه های دینی غافل نمی شد و به لحاظ فرهنگی ایران را عمیقا می شناخت .

 

معاون اول رییس جمهوری اظهارداشت: ارتباطات ومطالعات آیت الله هاشمی به گونه ای بود که وجب به وجب ایران را می شناخت و با جزء به جزء فرهنگ ایران آشنائی داشت .

 

جهانگیری تصریح کرد: به لحاظ سیاسی آرمان گرائی واقعی بود واز ابتدا و انتهای زندگی خود آرمان گرا بود و آرمان های بزرگی برای ایران تصور کرده بود و درعین حال واقع بین بود.

 

وی با بیان این که به لحاظ معرفتی، آیت الله هاشمی عالمی روشن بین بود، خاطرنشان کرد: از قبل پیروزی انقلاب تا آخرین روزهای زندگی خود روی مسائل قرآنی کار می کرد.

 

معاون اول رییس جمهوری تاکید کرد: وی به لحاظ فرهنگی ایران را دقیقا می شناخت و برای توسعه ایران الگوی خود را امیرکبیر قرار داد، آیت الله هاشمی در هر نهادی قرار گرفت، آن نهاد به عنوان محور شناخته شد ، زمانی که در مجلس حضور یافت، مجلس در راس امور قرار گرفت.

 

جهانگیری تاکید کرد: ما در زمان آیت الله هاشمی بهترین روابط را با کشورهای عربی منطقه داشتیم .

 

وی یادآور شد: باوجود این که در بالاترین مسئولیت ها ممکن بود مورد انتقاد مردم قرار گیرد، همیشه خود را در معرض رای مردم قرار می داد.

 

معاون اول رییس جممهوری به بیان خاطره ای از آیت الله هاشمی رفسنجانی در انتخابات سال 92 و رد صلاحیت وی پرداخت و گفت: بعد رای صلاحیت ایشان در انتخابات سال 92 نزد ایشان رفتم و گفتم تکلیف چیست ، فرمودند که فلانی من همان هاشمی دیروز هستم و بدون تردید همان روابط را با نظام و رهبری خواهم داشت.

 

وی تاکید کرد: آیت الله هاشمی یک مشاور امین و ثابت قدم برای رهبر بود، چه در زمان امام و چه در زمان رهبر معظم انقلاب بود، هاشمی مرد عبور از بحران ها بود ، هاشمی امروز را خوب می فهمید و برای آینده برنامه داشت، هاشمی مردی نبود که کنار گود بنشیند و بگوید به میدان بروید. 

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------