محمد هاشمی: تخریب و تهمت و دروغ در قالب نقد برای هیچکس قابل قبول نیست

آخرین اخبار سیاسی


اخبار,اخبار سیاسی,علی لاریجانی

لاریجانی: برای جلوگیری از فشار بر مردم، مذاکره با اروپا را پذیرفتیم/ آسیب‌های نقدینگی بالا به اقتصاد ربطی به تحریم‌ها ندارد

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آسیب‌های نقدینگی بالا به اقتصاد ربطی به تحریم‌ها ندارد، گفت: در شرایط فعلی اقتصاد کشور گره‌هایی وجود…
بیتوته
آژانس مسافرتی,رزرو هتل


محمد هاشمی: تخریب و تهمت و دروغ در قالب نقد برای هیچکس قابل قبول نیست  اخبارسیاسی ,خبرهای  سیاسی , محمد هاشمی

محمد هاشمی تاکید کرد : در ادبیات سیاسی، نقد به معنای ارزیابی است اما در کشور ما بیشتر به شکل منفی گرایی سوق داده شده است. 

محمد هاشمی تاکید کرد : در ادبیات سیاسی، نقد به معنای ارزیابی است اما در کشور ما بیشتر به شکل منفی گرایی سوق داده شده است.

 

عضو پیشین مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفت وگو با ایرنا افزود: در خصوص نقدپذیری نکته مهمی که باید به آن توجه کرد تعریف نقد است. در کشور ما معمولا وقتی عنوان نقد می آید به معنای نقد واقعی نیست.

 

هاشمی افزود: در نقد یا ارزیابی سه نکته و محور وجود دارد، بیان نقاط مثبت، منفی و راهکار برای عبور از نقاط منفی به نقاط مثبت و یا عبور از مشکل، که این به معنای نقد است.

 

برادر آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی ادامه داد: اگر اینگونه نقد وجود داشته باشد قطعا مسئولان، اداره ها و هر شخصی در هر سطحی می پذیرد و استقبال می کند چون کسی که در سازمان یا نهادی مسئولیت دارد، بیشتر علاقمند است عملکردش از دیدگاه مردم یا گروه های مختلف بیان و ارزیابی شود.

 

هاشمی گفت: این نوع ارزیابی، کمک مشورتی برای اصلاح امور نیز است و تابلویی از عملکرد مسئول را در برابر وی قرار می دهد اما متاسفانه در کشور ما نقد بیشتر منفی بافی، منفی گرایی، تخریب و تهمت است که دیگر نمی توان آن را نقد نامید.

 

وی خاطر نشان کرد: اگر نقد، مطابق با شاخص های ارزیابی انجام شود، مورد پذیرش است اما اگر در قالب نقد، تخریب و تهمت انجام و دروغ گفته شود این دیگر نقد نبوده و قابل قبول برای هیچکس نیست.

 

عضو پیشین مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: اگر نقد منصفانه و با رعایت اصول اخلاقی و علمی انجام گیرد، نعمتی برای مسئول است و اصولا کار دستگاه های نظارتی را هم راحت تر می کند.

 

حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران هفته گذشته در در سخنانی گفته بود همه باید در معرض نقد قرار بگیرند؛ استثنا هم ندارد و تمام مسئولان در کشور قابل نقد هستند و اگر نقد توام با امید، اراده و راه‌ حل درست باشد، بسیار مفید و سازنده است.

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------