توهم احمدی‌نژاد  اخبارسیاسی ,خبرهای  سیاسی ,احمدی‌نژاد

 

 رفتارهایی که این روزها به‌طور پی‌درپی از محمود احمدی‌نژاد سر می‌زند، فقط یک فرار رو به جلو است و همه می‌دانند که این چهره در هشت سالی که دولت را در اختیار داشت، با راهنمایی‌های غلط اطرافیانش چه کارهایی کرد و چه آسیب‌هایی به کشور رساند. به‌همین‌دلیل باید بگویم که اگر او فکر می‌کند که با این کارهای نمایشی می‌تواند برای خود پایگاهی درست کند، سخت در اشتباه است و مردم ایران به قدری از او ناراحت‌اند که بعید به نظر می‌رسد فریب رفتارهای او را بخورند.

 

من درباره متن نامه او به رهبری اظهار نظری نمی‌کنم اما به نظر می‌آید که او علاقه دارد به‌هرصورت ممکن علم مخالف‌خوانی را در دست بگیرد. به اعتقاد برخی مطالبی که در این نامه مطرح شده به انحای مختلف می‌تواند دغدغه مردم و البته شخص مقام معظم رهبری نیز باشد اما احمدی‌نژاد با زیرکی سعی دارد تا خود را به‌عنوان وکیل ملت جا بزند.

 

درحالی‌که افکار عمومی به خاطر دارد که در بین همکاران دولتی احمدی‌نژاد، چه کسانی سوء‌استفاده‌های شگفت‌آوری داشتند و چقدر از اموال بیت‌المال هم به تاراج رفت و از‌سوی‌دیگر، با ریخت‌و‌پاش‌های اضافی چه حیف و میل‌هایی در کشور شد. به نظر من محمود احمدی‌نژاد هنوز دچار توهم است و با نامه‌نگاری به مقام معظم رهبری تلاش می‌کند تا خودش را بزرگ کند و هدف مشخصش هم این است که مقام معظم رهبری به نامه‌اش جواب بدهد، ولو اینکه جواب منفی هم باشد. در این شرایط او می‌تواند این ادعا را داشته باشد که فردی تاثیرگذار در کشور است. شرح این شرایط ما را به این نتیجه می‌رساند که مطالبات این روزهای رییس‌دولت اسبق «کلمه حق یراد بها الباطل» است به این معنی که حرف صحیح را با قصد و نیتی باطل و ناحق می‌زند.

 

پیشنهاد من به احمدی‌نژاد این است که خودش را بیش از این از نظر مردم نیندازد و بداند که در افکار عمومی به‌عنوان کسی که هزینه‌های زیادی را به کشور تحمیل کرده است، نمی‌تواند ادعای عدالت و حق داشته باشد، پس بهتر است با این واقعیت کنار بیاید که برای همیشه از حضور در عرصه اجرایی و مدیریتی کنار گذاشته شده است و به‌همین‌دلیل قبل از اینکه صبر نظام به سر‌آید، به دانشگاه برگردد و تدریس کند؛ البته باید به یاد داشته باشیم که احمدی‌نژاد باید خود را برای مواجهه با پرونده‌های تخلفات خود و یاران حلقه‌اش در دادگاه، آماده کند.

 

ابوالقاسم رئوفیان

دبیرکل حزب اسلامی ایران زمین

 

وقایع اتفاقیه

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------