آخرین اخبار سیاسی


اخبار,اخبار سیاسی,سهیلا جلودارزاده

سهیلا جلودارزاده: لایحه تامین امنیت زنان بیشتر شبیه شیر پاکتی شده است

یک عضو فراکسیون زنان مجلس معتقد است که عدم شفافیت و سلیقه‌ای عمل کردن بخصوص در مورد حقوق مردم باعث می‌شود که نارضایتی زیاد شود و نوای…
بیتوته
آژانس مسافرتی,رزرو هتل


چرا اروپا ناچار است در برجام بماند؟ اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی ,برجام

 

روزنامه جمهوری اسلامی نوشت:کشورهای اروپایی و اعضای اتحادیه اروپا نمی‌توانند با برجام موافق نباشند و یکی از دلایل اصلی موافقت اروپایی‌ها با برجام بحث امنیت اروپا است.

 

اروپا تلاش دارد که ایران در برجام باقی بماند زیرا امنیت آن‌ها تامین می‌شود و با ایران درگیری ایجاد نمی‌شود. سفر به اتریش و سوئیس می‌تواند مثبت باشد اما نمی‌توان انتظار داشت که اروپایی‌ها امتیازهای تمام و کمالی را به ایران دهند اما با در نظر گرفتن یکسری از حداقل‌ها ایران در برجام خواهد ماند.

 

در نظام بین‌المللی نظم حاکم است و باید امنیت تمام کشورها تامین شود. آمریکا از جهتی که نمی‌تواند تاثیرگذاری ایران در منطقه خاورمیانه را کم کند تلاش دارد از مسیرهایی همچون تحریم به هدف خود برسد. ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا به‌عنوان شخصی تاجر و با تفکر تجارت و سود در راستای منافع کشور خود تلاش می‌کند و اروپا و جهان را گاو شیردهی می‌داند که باید منافع آن را تماماً استفاده کند و بحث امنیت برای او چندان اهمیتی ندارد. در طرف دیگر اروپایی‌ها قرار دارند که متوجه این امر هستند که ایران اگر نتواند نفت خود را صادر کند بهای گزافی در برابر آن پرداخت خواهند کرد.

 

 

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------