آخرین اخبار سیاسی


اخبار,اخبار سیاسی,احمد سالک

احمد سالک: تامین آب شرب مردم اصفهان درخطر است/ نامه نمایندگان استان به روحانی

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: تامین آب شرب مردم اصفهان در تابستان آینده در خطر است و در این شرایط دولت ردیف بودجه آب اصفهان…


اگر پولشویی در کشور وجود ندارد پس چرا برای مبارزه با آن قانون تصویب کردیم؟ اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی ,کاظم پالیزدار

 

کاظم پالیزدار دبیرستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی در روزنامه ایران نوشت:اصلاً باید بپرسیم اگر پولشویی در کشور وجود ندارد، چرا برای آن قانون داریم؟ پس پولشویی وجود دارد که قانون مبارزه با پولشویی را هم تصویب کردیم.

 

اتفاقا برخی به ظریف خرده می‌گیرند که چون قانون مبارزه با پولشویی در کشور وجود دارد، پس دیگر پولشویی اتفاق نمی‌افتد. مگر وجود قانون مانع از وقوع جرم می‌شود؟

 

قانون تنها دست مجری را در اجرا باز می‌گذارد که مانع از وقوع جرم شود. مثالی بزنم. ما قانون مبارزه با جرایم راهنمایی و رانندگی هم داریم، آیا به این معنی است که چون قانون وجود دارد، هیچ تخلف راهنمایی و رانندگی صورت نمی‌گیرد؟!

 

قانون به ضابط کمک می‌کند تا اگر کسی از قانون عبور و عدول کرد، با او برخورد شود و جرایم و اثرات بعد از آن را برای آن مشخص می‌کنند. بنابراین اصلاً نمی‌توان گفت که چون قانونی وجود دارد، پس تخلف مربوط به آن هم اتفاق نمی‌افتد. این بی‌معنی است.

 

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------