بیتوته
آژانس مسافرتی,رزرو هتل


مزایای گوجه فرنگی برای سرطان پروستاتاخبار,اخبار علمی,مزایای گوجه فرنگی

اخبار علمی - مزایای گوجه فرنگی برای سرطان پروستات

گوجه فرنگی اثر محافظتی و ضد سرطانی دارد، به ویژه هنگامی که با حبوبات همراه باشد اثر ضد سرطان پروستات دارد.

تحقیقاتی توسط موسسه پزشکی انگلستان انجام شد و محققان آزمایشهایی بر روی 15 هزار مرد که در حدود 2 هزار نفر آنها به سرطان پروستات مبتلا بودند انجام دادند؛ محققان با در نظر گرفتن عواملی مانند سن یا سابقه سرطان خانوادگی، رژیم غذایی شرکت کنندگان که مبتلا به سرطان و آنها که مبتلا نبودند را مقایسه کردند.

نتایج نشان دادند مصرف حداقل 10 گوجه فرنگی در هفته تقریباً 20 درصد خطر ابتلا به سرطان پروستات را کاهش می‌دهد زیرا گوجه فرنگی اثرات ضد سرطانی دارد و دارای لیکوپن و آنتی اکسیدان بسیار قوی است.

تحقیقات قبلی هم فواید گوجه فرنگی بر روی سرطان پروستات را نشان داده بودند؛ تاثیرات ضد سرطانی گوجه فرنگی همراه با حبوباتی مانند نخودفرنگی، لوبیا، عدس و سویا و مخصوصاً میوه‌ها و سبزیجات بیشتر است.

این موادغذایی باعث به دست آوردن انرژی می‌شوند و قدرت بدنی را بیشتر می‌کنند و باعث می‌شوند فعالیت بدنی بیشتر شود و در نتیجه این راهی مناسب برای پیشگیری از سرطان است.

 

اخبار علمی - فارس

 چند دقیقه با دانستنی ها

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------