بیتوته
آژانس مسافرتی,رزرو هتل


رصد لکه های جدید خورشید تا ۲ روز دیگراخبارعلمی,خبرهای  علمی,لکه های جدید خورشید

یک کارشناس نجوم از امکان رصد لکه خورشیدی AR۲۶۶۵ تا دو روز دیگر و با ابزار رصدی ویژه خبر داد. 

خسرو جعفری زاده، مدیر انجمن نجوم اهواز در گفتگو با  مهر اظهار داشت: می توان طی دو روز آینده لکه خورشیدی AR۲۶۶۵ را با ابزار رصدی مشاهده کرد.

 

وی با تاکید بر ضرورت رعایت نکات ایمنی به هنگام رصد لکه خورشیدی افزود: می بایست رصد خورشید با فیلترهای مخصوص رصد خورشیدی به نام مایلار انجام شود و استفاده از لوازم غیر ایمن مانند فلاپی، سی دی  و ... بسیار خطرناک است.

 

کارشناس نجوم خاطر نشان کرد: لکه خورشیدی AR۲۶۶۵ به اندازه ای بزرگ است که به راحتی و با عینک مخصوص خورشید گرفتگی نیز رصد می شود.

 

به گزارش مهر، لکه های خورشیدی اولین بار توسط گالیله در سال ۱۶۱۵ رصد شده است. برای رصد خورشید بهتر است از فیلترهای مناسب رصدی مانند مایلار و ND استفاده شود. این فیلترها در جلوی دریچه تلسکوپ نصب می شوند و ایمن‌ترین روش برای رصد خورشید هستند.

 

بنابراین برای دیدن لکه های خورشیدی باید از ابزار مناسب و افراد متخصص کمک گرفت. نگاه کردن به خورشید با ابزاری مانند دوربین دوچشمی، تک چشمی، تلسکوپ و حتی دوربین عکاسی می تواند به کوری چشم شما دچار شود.

اخبارعلمی,خبرهای  علمی,لکه های جدید خورشید

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------