بیتوته
آژانس مسافرتی,رزرو هتل


ناو جنگی آمریکا پس از ۷۲ سال پیدا شد/تصاویراخبار,اخبار گوناگون,کشتی آمریکایی

لاشه یک ناو جنگی آمریکا که در روزهای پایانی جنگ جهانی دوم توسط یک اژدر ژاپنی غرق شده بود، پیدا شده است.

به گزارش مشرق، نیروی دریایی آمریکا روز شنبه اعلام کرد: لاشه کشتی جنگی ایندیاناپولیس که در روزهای پایانی جنگ جهانی دوم توسط یک اژدر ژاپنی غرق شده، در اعماق اقیانوس آرام پیدا شده است.

 

بر اساس این گزارش نیروی دریایی آمریکا افزود: لاشه ناو جنگی ایندیاناپولیس در عمق 5.5 کیلومتری اقیانوس آرام پیدا شده است.

 

اخبار,اخبار گوناگون,کشتی آمریکایی

 

این کشتی جنگی آمریکایی در حال بازگشت از ماموریت خود بود که هدف اژدر یک فروند زیردریایی ارتش ژاپن در روز 30 جولای 1945 میلادی قرار گرفت و غرق شد. این کشتی جنگی قطعات مربوط به بمب اتمی را که بعدا شهر هیروشیما را هدف قرار داد، تحویل داده بود و در مسیر بازگشت بود که هدف حمله زیردریایی ژاپنی قرار گرفت.

 

اخبار,اخبار گوناگون,کشتی آمریکایی

 

اخبار,اخبار گوناگون,کشتی آمریکایی

 

این کشتی آمریکایی 12 دقیقه پس از اصابت این اژدر غرق شده است.حدود 800 نفر از 1196 خدمه این کشتی جنگی آمریکایی توانستند از آن خارج شوند ولی تنها 316 نفر آنها تا 5 روز بعد از این حادثه زنده ماندند و بقیه جان خود را از دست دادند.

 

اخبار,اخبار گوناگون,کشتی آمریکایی

بر اساس اطلاعات جدیدی که در سال 2016 میلادی درباره آخرین تحرکات این ناو جنگی به دست آمده بود، تحقیقات برای کشف لاشه آن آغاز شد و مدیریت تحقیقات را پل آلن یکی از مدیران ارشد شرکت مایکروسافت بر عهده داشته است.

 

اخبار,اخبار گوناگون,کشتی آمریکایی

 

این تحقیقات در 1500 کیلومتر مربع از اقیانوس آرام طی ماه های گذشته انجام شده است.

 

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------