بیتوته
آژانس مسافرتی,رزرو هتل


جزیره مصنوعی آزمایشی به شکل دوناتدر واش، یک خور تقریبا مربع شکل در ساحل شرقی انگلستان، یک جزیره عجیب وجود دارد که کاملا دایره‌ای شکل است و گودی میان آن شبیه یک دونات غول پیکر است.

به گزارش برترین ها،  در واش، یک خور تقریبا مربع شکل در ساحل شرقی انگلستان، یک جزیره عجیب وجود دارد که کاملا دایره‌ای شکل است و گودی میان آن شبیه یک دونات غول پیکر است. این دونات یکی از دو جزیره‌ای است که در دهه ۱۹۷۰ برای مطالعه امکان تبدیل کل خور به یک مخزن آب شیرین ساخته شد.

 

قرار بود در نیمی از واش یک مجموعه جزرو مدی ساخته شود که آب شیرین را از رودخانه‌های اطراف به این خور بکشاند. این طرح شکست خورد، زیرا سواحل بااستفاده از گل لایروبی شده از باتلاق نمکی ساخته شده بودند که به هرحال شور بود و آب شیرین انبار شده را شور می‌کرد. این طرح بعد از ۳ میلیون پوند هزینه بیهوده کنار گذاشته شد. اکنون این جزایر مصنوعی اهمیت زیادی برای جمعیت پرندگان پیدا کرده اند و حدود سه هزار جفت از پرندگان دریایی از آن به عنوان زیستگاه خود استفاده می‌کنند.

 

 

اخبار,اخبار گوناگون,جزیره مصنوعی آزمایشی به شکل دونات

 

اخبار,اخبار گوناگون,جزیره مصنوعی آزمایشی به شکل دونات

 

اخبار,اخبار گوناگون,جزیره مصنوعی آزمایشی به شکل دونات

 

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------