بیتوته
آژانس مسافرتی,رزرو هتل


تحول در تصفیه آب‌های آلوده به آب آشامیدنی با "شن‌های فرآوری شده" /عکساخبار,اخبارگوناگون,تصفیه آب‌های آلوده به آب آشامیدنی با

از"شن فرآوری شده" برای تصفیه آب‌های آلوده به آب آشامیدنی در آمریکا رونمایی شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، هنگام بارش باران منابع آبی بسیاری وارد جوی‌های آب می‌شود و دیگر قابل استفاده نیستند. اما اکنون با وجود "شن فرآوری شده"،آب آلوده شده به جاده و جوی‌ها پاکسازی شده و برای آشامیدن آماده می‌شود.

محققان دانشگاه برکلی واقع در کالیفرنیا اعلام کردند این شن‌های فرآوری شده از ترکیب دو نوع منگنز تشکیل شده‌ که برای محیط زیست و انسان بی ضرر بوده و تحولی عظیم در دنیای فناوری به وجود آورده است.

فرآیند شیمیایی که این شن‌های فرآوری شده ایجاد می‌کنند به گونه‌ای است که آب آلوده شده به آلاینده‌های آلی مثل سموم و آفت‌کش‌ها با اکسید منگنز واکنش داده و مواد آلاینده به قطعات کوچکی شکسته می‌شود و از آب با حالت "آب گریزی" خارج و در پایان این فرآیند شیمیایی آب آلوده به آب آشامیدنی تبدیل می‌شود.

امید است که این "شن فرآوری" شده بتواند در پاکسازی  ذخایر آب‌های زیرزمینی نیز با موفقیت عمل کند و راه حلی برای مشکل کم آبی در برخی از کشورها باشد.

گفتنی است؛ به تازگی یک مقاله در مورد این فناوری برتر در نشریه "علوم و فن آوری محیط زیست" منتشر شده است.

 

اخبار,اخبارگوناگون,تصفیه آب‌های آلوده به آب آشامیدنی با

 

 

 

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------