عرفانی زاده
آژانس مسافرتی,رزرو هتل


عجیب ترین آرامگاه‌‌های دنیا +عکسعجیب ترین آرامگاه‌‌های دنیا +عکس

پایان کار آدمی در این دنیا مرگ است و خانه پایانی همه انسانها ناگزیر قبر، اما اینکه کدام قبرستان آرامگاه ما باشد دست ما نیست.

به گزارش گروه خواندنی های باشگاه خبرنگاران، در دنیا قبرستان های زیادی وجود دارد اما برخی از آن ها بسیار عجیب هستند و این شگفتی در نحوه به خاک سپردن و یا محل این قبرستان است. در این مطلب نگاهی داریم به تعدادی از عجیب ترین قبرستان ها که در نقاط مختلف دنیا وجود دارد.

قبرستان زیر آبی

تپه یادبود "آتلانتیس" که از آن به نام "نپتون" نیز یاد می شود اولین و منحصر به فردترین قبرستان زیرآبی دنیا است. این تپه بزرگترین تپه ساخته شده توسط انسان است و در سال 2007 بازگشایی شد. این قبرستان در ساحل میامی در آمریکا قرار دارد و محلی برای آرامیدن افراد عاشق دریاست.

عجیب ترین آرامگاه‌‌های دنیا, عجیب ترین قبرستان ها

قبرستان مری

معمولا قبرستان ها فضای سنگینی دارند اما این ویزگی در مورد قبرستان "مری" صدق نمی کند. این قبرستان طراحی منحصر به فردی دارد و در آن از رنگ های شاد استفاده شده است. "مری" در شمال رومانی قرار دارد و در سازمان یونسکو نیز به ثبت رسیده است.

عجیب ترین آرامگاه‌‌های دنیا, عجیب ترین قبرستان ها

در این قبرستان سنگ قبرهایی با تزئینات بسیار متفاوت دیده می شود که بر روی آن ها از رنگ های سبز، قرمز و زرد استفاده شده است و معمولا نقاشی هایی نیز از زندگی گذشته فرد کشیده شده است. برای اولین بار در سال 1935 فردی به نام "استان پاتراس" این رسم را آغاز کرد.

پلی به بهشت

این قبرستان یکی از منحصر به فردترین قبرستان های دنیا است چرا که ویژگی های بسیار زیادی دارد. این قبرستان در مکزیک قرار دارد و بر اساس تقویم طراحی شده است. "پلی به بهشت" 7 طبقه دارد که نمایانگر روزهای هفته است. در این 7 طبقه 365 گور رنگی مشاهده می شود که نشان دهنده روزهای سال است.

عجیب ترین آرامگاه‌‌های دنیا, عجیب ترین قبرستان ها

نکته دیگر در مورد این قبرستان تعداد پله های ورودی است. 52 پله ورودی این ساختمان نشان دهنده تعداد هفته های داخل سال است. طراحی تمامی قبرها با یکدیگر متفاوت است و در آن ها می توانید وسایل غیرعادی مانند مبل یا بالش نیز کنار قبرها پیدا کنید.

قبرستان معلق

یکی از عجیب ترین قبرستان های دنیا و البته یکی از مشهورترین آن ها مقبره های معلق چین است. البته باید به این نکته اشاره کنیم که از این قبرستان ها در کشورهای اندونزی، فیلیپین نیز دیده شده است. این مقبره ها از چوب ساخته شده اند و در ارتفاع سه تا 10 متری از سطح زمین قرار دارند.

عجیب ترین آرامگاه‌‌های دنیا, عجیب ترین قبرستان ها

البته نکته اصلی اینجاست که برخی از مقبره های مهم به این صورت به حالت معلق در آمده است و مقبره های افراد عادی درون غار نگه داری می شوند. قدیمی ترین مقبره های این مجموعه 3750 سال قدمت دارند.

مقبره های مصری

مصری ها مقبره ها و آرامگاه های بسیار عیجیبی در دوره باستان داشته اند. برای مثال دره پادشاهان یکی از این مقبره ها است که اجسادفرعون های مصر باستان در آن قرار دارد و گنجینه بسیاری از طلا در این دره وجود داشت.

عجیب ترین آرامگاه‌‌های دنیا, عجیب ترین قبرستان ها

یکی دیگر از منحصر به فردترین مقبره های دنیا اهرام ثلاثه است. این اهرام در مدت 20 سال ساخته شدند و متشکل از 2 میلیون سنگ است. همانطور که می دانید این مقبره ها در عجایب هفتگانه به ثبت رسیده اند..../باشگاه خبرنگاران

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------