بیتوته
آژانس مسافرتی,رزرو هتل


استیضاحش کنید  اخبار اجتماعی ,خبرهای   اجتماعی , نجفی

 

مردم براي پايان‌دادن به ناكارآمدي پاي صندوق آمدند و گوش‌شان از بگومگوهاي سياسي پر است

 

گويي برخي سعي دارند القا كنند كه راي مردم تاثيرچنداني بر تغيير سياست‌هاي حاكم در مديريت‌هاي شهري و كلان كشور ندارد و در همين راستا همان روندي را در پيش گرفته‌اند كه مردم تلاش كردند تغيير دهند. از روزهای آغاز انتصابات در شهرداری تهران، تعداد زیادی از اعضای شورای شهر نسبت به نوع انتصابات در این مجموعه به‌خصوص به کارگیری نیروهای نزدیک به‌تفکر شهردار گذشته تهران انتقاداتی را به محمدعلي‌نجفي داشتند. چند روز پیش نیز که خبر انتصاب چند چهره نزدیک به محمدباقر قالیباف در شهرداری در رسانه‌ها منتشر شد، «قانون» در مطلبي به موضوع انتصاب‌ها پرداخت و در گزارشی به نقل از 11 عضو شورای شهر، انتقادات این اعضا را نسبت به انتصابات بيان کرد. در این گزارش تعدادی از اعضای شورای شهر تصمیم گرفتند در مقابل سوال این روزنامه سکوت کنند، ولي بيشتر نظرات این‌گونه بود که اعضای شورا از روند انتصابات در شهرداری دل خوشی ندارند.

 

سابقه اعتراضات

یک نگاه ساده کافی است تا به میزان اعتراض ها به عملکرد شهرداری تهران در ماه‌های گذشته پی برد. از ماجراي نارنجستان تا کافه نادری و 73 تخلف در شهرداری به نقل از مسئولان شورای شهر، بخشی از انتقادات این اعضا نسبت به عملکرد فردی است که خود اعضاي شوراي شهر او را منصوب کرده‌اند. شورای شهر در ابتدا در روندی شفاف برنامه‌های شهرداران احتمالی تهران را شنید و شاید یکی از دلایلی که باعث می شود اعضای شورای شهر در مقابل عملکرد اشتباه شهردار تهران موضع نگیرند صحبت‌های روز اول نجفی در جلسه بررسی برنامه هایش مبنی بر اینکه روند شهردار قبل را ادامه خواهد داد، باشد.

 

صبحانه کاری و تکذیبیه‌های دو پهلو

روز گذشته خبری به نقل از منابع آگاه منتشر شد که بر اساس اين خبر در جلسه شهردار تهران با اعضای شورا، شهردار پاسخ یکی از اعضا را به تندی داده و در واکنش به اعتراض برخی دیگر از اعضای شورا گفته است اگر من شهردار تهران هم نباشم، فرد اول کشور هستم! که این سخنان او واکنش شدید یکی از اعضای شورای شهر را در پی داشته است. این صحبت البته با تکذیب سخنگو و چند عضو دیگر شورای شهر همراه بود اما نوع تکذیبیه ها به گونه ای بود که نفس اتفاقات جلسه شورای شهر با شهردار تکذیب نشد. افشین حبیب‌زاده نیز روز گذشته در رابطه با اتفاقات این جلسه در جمع خبرنگاران گفته بود که «لحن اعضای شورا در جلسات با شهردار همیشه صریح است» اما توضيح نداد صريح به نفع مردم هميشه در صحنه پايتخت يا به مصلحتي كه همواره در سياست با آن رو به رو هستيم؟!

 

یک پایان تلخ بهتر از تلخی بی پایان

به نظر می رسد چالش اعضای شورای شهر تهران و شهردار کمی پیچیده تر از اين است که به نظر می رسد. اتفاقی که اگر از هم اکنون برایش تدبیری اندیشیده نشود، می‌تواند باعث بروز یأس و نا امیدی در بدنه رای این جماعت شورا شود. اعضای شورای شهر، نمایندگان تفکر مردم در بهشت هستند و باید قطب نمای خود را با مردم تنظیم کنند. اگر قرار باشد شورای شهر به شورای شهرداری تبدیل شود، اتفاقی بدتر از دوران شورای قبل با شهرداری رقم می خورد.

 

اتفاقی که در آن شهرداری تخلف می کرد و شورا با سکوتش مشروعیت خود را زیر سوال می برد. سخن این است که یک پایان تلخ بهتر از تلخی بی‌پایان برای روابط شورا و شهرداری می تواند باشد.

 

شورا اگر معتقد به این است که شهردار تهران در پیشبرد برنامه‌هایش با شورا سر لجبازی دارد، می‌تواند او را استیضاح کند تا تلخی سکوت در برابر تخلفات و ناملايمتي را به جان نخرد و مشروعیت خود و آن جرياني كه از آن‌ها دفاع كرده است را در بین مردم حفظ کند. مردم ديگر تاب و توان شنيدن گلايه‌ها و انتقادهاي درون‌گروهي را بعد از گذشت سال‌ها ندارند و مسئولان به‌جاي درگيري‌ها و تكذيب‌ها،دنبال خدمت به مردم باشند كه خير دنيا و آخرت‌شان در گروي اين رويكرد است.

 

  اخبار  اجتماعی  - قانون  

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------