چند درصد از جمعیت کل کشور در استان تهران ساکن هستند؟  اخباراجتماعی ,خبرهای اجتماعی ,جمعیت تهران

احمد تواهن، معاون عمرانی استانداری تهران گفت: ١٧ درصد جمعیت کشور در استان تهران ساکن هستند و این نشان می‌دهد بارگذاری در استان بیش از آن چیزی است که تعریف شده است.

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: احمد تواهن معاون عمرانی استانداری تهران در جلسه شورای اداری استانداری تهران که امروز، سه‌شنبه برگزار شد، اظهار کرد: ١٧ درصد جمعیت کل کشور در استان تهران ساکن هستند و این نشان می‌دهد بارگذاری در استان بیش از آن چیزی است که تعریف شده است.

 

وی در ادامه افزود: در هر کیلومتر مربع استان تهران جمعیتی هزار نفری را داریم. همچنین ۵۱ درصد کل درآمد دولت از مالیات از استان تهران است، اما در توزیع بودجه سهم ۵۱ درصدی به استان تهران اختصاص نمی‌یابد و آن را برابر بودجه توزیع می‌کنند.

 

معاون عمرانی استانداری تهران بیان کرد:‌با توجه به وی‍ژگی‌های استان تهران، باید قوانین و مقررات وی‍‌ژه‌ای بر آن حاکم شود. همچنین یکی از برنامه‌های معاونت عمرانی در دوران مسئولیت جدید این است که تمام کارهای نیمه کاره را ادامه دهد.

 

تواهن عنوان کرد: اگر رفتار و کردار مخالف اصول توسعه نباشد، در راستای آن هم نیست و  با اصول توسعه فاصله زیادی داریم.

 

 

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------