آخرین اخبار ورزشی


اخبار ورزشی ,خبرهای ورزشی ,رامین رضاییان

دردسری که یک ویرگول برای رامین رضاییان و تیم بانوان ملوان ایجاد کرد!

رامین رضاییان روز گذشته عکسی منتشر کرد که برای او دردسرساز شد. به گزارش خبرآنلاین؛ روز گذشته رامین رضاییان عکسی در صفحه…
مشاور،مشاوره آنلاین
بیتوته


عابدینی: هرکسی از هرجا خواست پول بیاورد، دوزخ و بهشت با خودشاخبار,اخبار ورزشی,امیر عابدینی

امیر عابدینی گفت: مملکت سیستم دارد. اگر طرف می‌خواهد در فوتبال پولشویی کند باید سیستم آنقدر کنترل داشته باشد که متوجه شود این آدم برای پولشویی آمده است.

پرونده برنامه نود درباره میلیاردرهای فوتبال، افرادی را نشانه گرفته بود که خرج کردن آن ها در فوتبال، همیشه با شائبه هایی همراه بوده. اینکه حسین هدایتی با چه نیتی در فوتبال پول خرج می کند موضوعی است که عادل فردوسی پور در برنامه اش به دنبال پاسخ آن بود. در این مورد با امیر عابدینی مدیرعامل اسبق باشگاه پرسپولیس گفت و گو کرده ایم.

 

به نظر می رسد یک بار پشت پرده سرمایه دارهای حاضر در فوتبال رو شد. باید از این موضوع ترسید و یا باز هم باید به آنها اعتماد کرد؟

من که اعتقاد دارم هر کس از هر جا که می خواهد پول دربیاورد ایرادی ندارد، ما ضامن دوزخ و بهشتش نیستیم. مملکت سیستم دارد. اگر طرف می خواهد در فوتبال پولشویی کند باید سیستم آنقدر کنترل داشته باشد که متوجه شود این آدم برای پولشویی آمده. خب خیلی ها را هم گرفتند و درستشان کردند، ادبشان کردند، حساب کتاب ازشان پس گرفتند. اینها هم که می آیند و الان مطرح هستند یک بار حسابرسی و بررسی شود که چرا بدهکار هستند، چقدر بدهکار هستند، آیا معوق دارند یا نه؟ به بانک بدهکار بودن جرم نیست، ولی اگر معوق داشته باشی و پول بانک را ندهی و با پول در بازار کار کنی جرم است.

 

بانک حق دارد استیفای حقوق کند. اگر کسی سرمایه دارد ولی مالیات نمی دهد باید گریبانش را گرفت. اگر کسی به دروغ می گوید من کارگر دارم بعد بررسی کنند ببینند کارگر ندارد، باید بررسی کنند ببینند چرا دروغ می گوید. اینها قابل بررسی هستند. همین سیستم کار و امور اجتماعی ما می تواند بررسی کند. سیستم نظارتی و حراست بانک می تواند بررسی کند. من تعجب می کنم که اجازه می دهیم یک چنین اتفاقی بیفتد بعد همه می گویید وای کی بود؟ کی بود؟ الان معلوم شده حسین هدایتی و دهها آدم مثل حسین هدایتی، الان علامت سوال بزرگی روی اینها هست. اول خودشان باید شفاف سازی کنند و دوم سیستم نظارتی مملکت باید شفاف سازی کند و اگر اینها خلاف کردند گریبانشان را بگیرد. اگر هم خلاف نکردند از این توهم توطئه و مواردی که گفته می شود نجاتشان بدهد.

 

الان و با این شرایط سرمایه گذاری در فوتبال هم سخت شد.

دیشب بحث این بود که کسانی که پولشان بادآورده است وارد فوتبال می شوند. نمی گفتند کسی که پول خوب و منطقی درمی آورد، از سود کار اقتصادی اش هزینه می کند. عملا گفته شد کسانی که وارد فوتبال می شوند به دو سه دلیل می آیند. یا برای پولشویی یا برای پوشش خلاف های اقتصادی شان و می خواهند دامنه هوادارهایشان را زیاد کنند که سخت بشود با آنها برخورد کرد. اما بنده این اعتقاد را ندارم. من دیدم با کسانی که اسطوره هم بودند ولی در کار اقتصادی اشتباه کردند، برخورد شده.

 

همین اسطوره های فوتبال؟

فوتبال، هنر، علم و دانش.

 

همین الان آقای پروین هم درگیر یکی از همین پرونده هاست.

آن بنده خدا خیلی پرونده اش ناچیز است. برنج آورده مشخص است، پسرش با پولش برنج وارد کرده، حالا به او برنج انداخته اند چون اینکاره نبوده؛ اینطور که من شنیدم. او تا حالا پول کسی را نخورده. من فکر می کنم به هر حال یک غربالی وجود دارد. اینکه ایشان گفت من پول آدیداس را دادم، فکر می کنم از یک سال، یک سال و نیم پیش که لباس آدیداس خرید، از جاهای دیگر هم می خریدند؛ مجید هم می خریدند در انبار هم یک چیزهایی داشتند. من فکر می کنم بیش از این رقم ها که ایشان گفت من دادم خرید کردند. چون می دانم که ایشان صد و ده، بیست میلیون بیشتر نداده. فدراسیون فوتبال هم باید شفاف سازی کند که آیا واقعا حسین هدایتی این پول را داده یا نداده؟

 

یا پول کی‌روش.

بله. من یادم است ایشان یک هشتصد و خرده ای میلیون تومان داد برای پاداش های معوقی که تیم قبل جام ملت ها می خواست به استرالیا برود. آقای علی کریمی آمد رو انداخت به خاطر احترامی که برای این مرد قائل بود، به هتل رفت و این پول را داد ولی چک معادل از آقای کفاشیان گرفت. به نظر من الان توپ در زمین فدراسیون است و باید یک لیست بدهد بگوید اینها را آقای هدایتی داده و اینها را هم پس گرفته.

 

خبرآنلاین

 

 

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------