آخرین اخبار ورزشی


اخبار,اخبار ورزشی,کی‌روش

کی‌روش: با فدراسیون قرارداد ندارم/ باید از مسی و رونالدو کفش قرض کنیم

کارلوس کی‌روش در مصاحبه با شبکه بی‌بی‌سی گفت: دستمزد برای او مهم نیست و دارد بدون قرارداد با ایران کار می‌کند. به گزارش…
مشاور،مشاوره آنلاین
بیتوته


چه کسی شفر را به استقلال آورد؟اخبار,اخبار ورزشی,وینفرد شفر

وینفرد شفر آن‌قدر در استقلال خوب کار کرده که حالا دوست و دشمن او را تحسین می‌کنند.

روزنامه خبرورزشی نوشت: استقلال هم بهتر نتیجه می‌گیرد و هم بهتر بازی می‌کند و از همه مهمتر اینکه صاحب یک شخصیت خوب شده و حتی می‌تواند با ادامه این روند یک مدعی جدی باشد. البته آبی‌ها آن‌قدر امتیاز هدر داده‌اند که هنوز ۱۴ امتیاز با پرسپولیس فاصله دارند ولی حتی خود علیرضا منصوریان نمی‌تواند کتمان کند که شفر عالی کار کرده و توانسته استقلال را به طور کامل از بحران خارج کند. اما شفر چطور سر از استقلال درآورد و با قراردادی ۳۰۰هزار دلاری (طبق اعلام باشگاه) که از قرارداد ۱۰-۱۲ بازیکن کمتر است، تیم را از آن جهنم نجات داد؟ در زیر به چگونگی حضور مرد آلمانی پرداخته‌ایم.

 

افتخاری در راه ترکیه!

استقلالی‌ها به عنوان گزینه اول فاتح تریم را می‌خواستند و به جمع‌بندی رسیدند که کار را با او تمام کنند. ابتدا اعلام شد جذب تریم حدود ۷میلیارد برای آبی‌ها آب می‌خورد اما قرار شد افتخاری به ترکیه برود و تخفیف بگیرد. در همین گیر و دار بود که یکی از نزدیکان وزیر وارد عمل شد و از طریق ۲ دوست مشترک مذاکراتی با شفر در دبی انجام شد و سرانجام او با رقمی بسیار پایین‌تر از فاتح تریم، سر از استقلال درآورد. جالب اینکه چندی قبل یکی از مسئولان پرسپولیس هم گفته بود برای تمدید قرارداد با برانکو باید با وزیر ورزش صحبت کنیم.

 

۳۰۰ یا ۵۰۰ هزار دلار؟!

استقلالی‌ها ابتدا موافق شفر نبودند اما مبلغ پیشنهادی پایین او شرایط را عوض کرد و البته شخص وزیر هم که از طریق یکی از افراد نزدیک به خود وارد ماجرا شده بود، با انتخاب شفر موافق بود. موقع عقد قرارداد و جلوی دوربین‌ها شفر دستش را به شوخی روی برگه قرار داد تا کسی متوجه مبلغ نشود. همان‌موقع شایعه شد که قرارداد او ۵۰۰هزار دلار است اما باشگاه رسماً اعلام کرد با او ۳۰۰هزار دلار بسته است.

 

نقش برجسته وزیر

وینفرد شفری که امروز استقلال را نجات داده و حتی سطح توقعات را تا حدی بالا برده که حسن زمانی (عضو هیئت مدیره و منتقد سرسخت منصوریان) می‌گوید می‌توانیم هفته بیست‌وپنجم پرسپولیس را در جدول بگیریم، با خواست شخص وزیر ورزش استقلالی شد و در خود باشگاه استقلال مخالفانی داشت. آن‌هایی که از نتایج ضعیف منصوریان به ستوه آمده بودند، می‌گفتند استقلال یک مربی جوان‌تر و بزرگتر می‌خواهد و شاید جرقه مذاکره با تریم (که حالا مربی گالاتاسرای است) از همان‌جا زده شد اما در نهایت با خواست وزیر و تلاش یکی، دو چهره فوتبالی قدیمی مقیم دبی و... شفر سرمربی آبی‌ها شد و توانست تیم را سر و سامان دهد و رضایت هواداران را جلب کند. هوادارانی که در مقطعی وزیر را پرسپولیسی قلمداد کردند اما شاید ندانند که او نقشی برجسته در موفقیت امروز استقلال داشته است.

 

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------