آخرین اخبار ورزشی


اخبار,اخبار ورزشی,باشگاه استقلال و پرسپولیس

واگذاری استقلال و پرسپولیس به تصویب هیات دولت رسید

واگذاری شرکت های استقلال و پرسپولیس توسط سازمان خصوصی سازی در هیات دولت به تصویب رسید. به گزارش مهر، مسعود سلطانی فر در گفت…
مشاور،مشاوره آنلاین
بیتوته


تدوام صدرنشینی شهرداری ورامین در لیگ والیبال/ گنبد، پیکان را هم به زانو درآورداخبار,اخبار ورزشی,لیگ برتر والیبال

تیم والیبال شهرداری ورامین با پیروزی قاطع برابر میزبانش فولاد سیرجان همچنان در صدر جدول لیگ برتر ایستاد و در شهرآورد آذربایجانی‌ها، شهرداری تبریز نخستین بردش را جشن گرفت.

به گزارش ایسنا، هفته هفتم لیگ برتر والیبال با انجام شش دیدار همزمان از ساعت ۱۶ در شهرهای تهران، ارومیه، تبریز، سیرجان و اراک برگزار شد که در پایان شهردا ی ورامین همچنان صدرنشینی‌اش را حفظ کرد و پیکان در حساس‌ترین بازی از سد شهرداری گنبد گذشت.

 

در مهمترین دیدار هفته که از ساعت ۱۶ در خانه والیبال و در حضور ۶۰۰ نفر تماشاگر برگزار شد تیم پیکان رده دومی میزبان شهرداری گنبد رده سومی بود که در پایان این دیدار جذاب و دیدنی خودروسازان نتوانستند ترمز گنبدی‌ها را بکشند و با نتیجه سه بر دو برنده شکست خوردند تا با پنج برد و ۱۶ امتیاز به رده سوم سقوط کنند.

 

شاگردان ترکاشوند ست‌های بازی را با امتیازهای ۲۵-۲۰، ۲۲-۲۵، ۲۵-۱۷، ۱۸-۲۵ و ۱۳-۱۵ واگذار کردند تا شهرداری گنبد با ۱۶ امتیاز و شش برد به رده دوم صعود کند.

 

در ست نخست در حالی که با حضور بیش از ۴۰۰ نفر هوادار گنبدی در خانه والیبال تهران، به نوعی پیکان مهمان به حساب می آمد اما با این وجود دو تیم نمایش کاملا پایاپایی داشتند و بازی تا امتیاز ۱۹ برابر پیش می رفت. یکی از نکات لازم به ذکر در ست نخست استفاده از دستگاه ویدیو چک در دو صحنه مشکوک بود که به کمک بازبینی رای به درستی تغییر داده شد. پیکانی‌ها که پس از پیروزی برابر خاتم اردکان با انگیزه بالایی بازی می‌کردند توانستند با وجود جو سنگین تماشاگران گنبدی با سرویس‌های جواد کریمی ۲۱ بر ۱۹ پیش بیفتند. در ادامه شهرداری یک امتیاز کسب کرد اما با رفتن پوریا یلی به خط سرویس توپ به خوبی به پاسور نرسید و در مقابل توپ گیری‌های دیدنی موذن در چند صحنه کاملا جریان بازی را به نفع پیکان تغییر داد تا خودروسازان در ست نخست ۲۵ بر ۲۲ پیروز شوند.

 

در ست دوم تماشاگران گنبدی که با تشویق‌های بی امانشان عرصه را بر شاگردان ترکاشوند تنگ کرده بودند توانستند با زدن سرویس‌های هدفدار دریافت عقب زمین پیکان را به مشکل بیندازند تا در زمان استراحت فنی نخست ۸ بر ۵ از میزبان پیش بیفتند. در ادامه با درخشش تشکری پیکان توانست نتیجه را ۱۰ بر ۹ به سودش تغییر دهد تا ارمشی درخواست زمان استراحت بکند. در حالی که بازی زیبای دو تیم جریان داشت گنبدی‌ها با سرویس‌های پرقدرت تاجر توانستند ۲۰ بر ۱۸ از میزبان پیشی بگیرند اما با دو اشتباه در خط حمله باز هم بازی در امتیاز ۲۰ مساوی شد. در ادامه گنبدی‌ها که می‌دانستند در صورت باخت در این ست کارشان سخت می‌شود با جنگندگی بیشتر و عملکرد دیدنی تاجر در خط حمله توانستند ۲۴ بر ۲۱ پیش بیفتند و در نهایت با کمک ویدئو چک در امتیاز پایانی توانستند ۲۵ بر ۲۲ به برتری برسند تا بازی در مجموع به تساوی برسد.  

 

در ست سوم بازیکنان پیکان از همان ابتدا مسلط‌تر از حریف بازی را آغاز کردند و موفق شدند چهار امتیاز جلو بیفتند. این برتری امتیازی شاگردان ترکاشوند در اواسط ست بیشتر هم شد تا جایی که در امتیاز ۱۲ بر ۷ به سود میزبان سرمربی شهرداری گنبد درخواست زمان استراحت کرد. پس از این وقفه سرویس‌های موجی فلاح سه امتیاز دیگر از ساعدهای متزلزل گنبدی‌ها نصیب پیکان شود تا در امتیاز ۱۵ بر ۷ بازهم ارمشی زمان استراحت بگیرد. هرچه به پایان ست سوم نزدیک می‌شدیم پیکان اختلاف را بیشتر کرد و در نهایت با اختلاف زیاد و با نتیجه ۲۵ بر ۱۵ برنده شد تا در مجموع دو بر یک از مهمان گنبدی پیش بیفتد.

 

در ست چهارم هواداران گنبدی با سر و صدا و تشویق‌های بی امان کار را برای میزبان سخت کرده بودند و توانستند اوایل ست ۳ بر ۱ پیش بیفتند اما پیکان به سرعت بازی را به تساوی کشاند و این پیکان بود که زودتر از حریف به امتیاز هشت رسید. بازیکنان گنبد که‌نمی‌خواستند نوار بردهایشان در لیگ‌ قطع شود دست و به آب و آتش زدند و به یک باره با کسب سه امتیاز پشت سرهم ۱۴ بر ۱۱ از میزبان پیش افتادند. در ادامه شاگردان ارمشی به مراتب کم اشتباه تر از پیکان ظاهر شدند و توانستند ۲۳ بر ۱۷ پیش بیفتند. حتی حضور امیرحسین اسفندیار هم تاثیر گذار نبود و پیکان ست چهارم را ۲۵ بر ۱۸ واگذار کرد تا بازی به ست پنجم کشیده شود.

 

در ست پنجم در حالی که دو تیم برابر پیش می رفتند پیکان توانست از اشتباهات دریافت کنندگان گنبد سود ببرد و ۶ بر ۳ پیش بیفتد. اما این پایان کار نبود و گنبدی ها توانستد با سرویس دیدنی دانش دوست و به کمک ویدیو چک اختلاف را به حداقل برسانند تا ترکاشوند زمان استراحت بگیرد. در ادامه بازهم گنبدی‌ها با دفاع روی تور فتحعلی بازی را به تساوی کشاندند.

 

در پایان هم این شهرداری گنبد بود که توانست ۱۵ بر ۱۳ برنده شود و در مجموع سه بر دو پیروزی برسد.

 

یکی از نکات قابل توجه این بازی سالم بودن دستگاه ویدیو چک بود که توانست در چندین صحنه مشکوک به داوران برای اجرای عدالت کمک کند.

 

در دیگر دیدار مهم هفته هفتم تیم شهرداری ورامین که با هدایت رحمان محمدی روزهای درخشانی را سپری می‌کند موفق شد برابر میزبانش فولاد سیرجان با نتیجه قاطع سه بر صفر به پیروزی برسد تا ورامینی‌ها ضمن کسب پنجمین برد متوالی با شش برد و ۱۹ امتیاز جایگاهشان را در صدر جدول تثبیت کنند. سیرجانی‌ها هم با دو برد و هفت امتیاز از جمع هشت تیم بالای جدول فاصله گرفتند.

 

در شهرآورد آذربایجانی‌های لیگ نیز دو تیم‌ بدون برد و بحران زده شهرداری تبریز و شهرداری ارومیه در سالن اقدمی تبریز به مصاف هم رفتند که در پایان شاگردان بناکار موفق شدند در دیداری یک طرفه با حساب سه بر صفر از سد همنام ارومیه‌ای بگذرند تا با کسب اولین بردشان ۵ امتیازی شوند اما از جایگاهشان در رده یازدهم تکان نخوردند. در مقابل شهرداری ارومیه که بدترین شروعش در تاریخ لیگ‌برتر را تجربه می‌کند با دو امتیاز در رده دوازدهم قرار گرفت و به احتمال زیاد این شکست آخرین حضور محسنی نیا روی نیمکت ارومیه بود.

 

 در سایر دیدارها دورنای ارومیه در ادامه نوار شکست‌هایش برابر مهمانش کاله مازندران با نتیجه سه بر صفر شکست خورد تا با یک‌ امتیاز همچنان در قعر جدول باقی بماند. در سوی دیگر شاگردان بهروز عطایی با کسب پنجمین بردشان ۱۳ امتیازی شدند و امیدوارند در صورت شکست خاتم به رده چهارم صعود کنند.

 

پیام مشهد توانست با نتیجه سه بر صفر از سد میزبانش عقاب نهاجا بگذرد تا با پنج برد و ۱۱ امتیاز جایگاهش در رده ششم را محکم کند.

 

همچنین در آخرین دیدار تیم شهروند اراک میزبان خاتم اردکان بود که توانست با نتیجه سه بر دو برابر مهمان قدرتمندش به برتری دست یابد و تعداد بردهایش را به عدد سه برساند.

 

نتایج کامل هفته هفتم لیگ برتر والیبال به ترتیب زیر است:

پیکان تهران ۳ - شهرداری گنبد ۲(۲۵-۲۲، ۲۲-۲۵، ۲۵-۱۷، ۱۸-۲۵ و ۱۵-۱۲)

 

فولاد سیرجان صفر - شهرداری ورامین ۳(۲۲-۲۵، ۱۴-۲۵ و ۲۴-۲۶)

 

دورنای ارومیه صفر - کاله مازندران ۳(۱۸-۲۵، ۲۱-۲۵ و ۱۹-۲۵)

 

شهرداری تبریز ۳ - شهرداری ارومیه صفر(۲۵-۱۹، ۲۵-۲۰ و ۲۵-۲۱)

 

عقاب نهاجا صفر - پیام مشهد ۳(۱۹-۲۵، ۲۱-۲۵ و ۲۳-۲۵)

 

شهروند اراک ۳ - خاتم اردکان ۲(۲۵-۱۷، ۲۷-۲۵، ۱۷-۲۵، ۱۹-۲۵ و ۱۵-۱۲)

 

سایپا تهران(قرعه استراحت)

 

 

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------