پیکه: لازم بود هواداران اسپانیول را ساکت کنم!اخبار,اخبار ورزشی,پیکه

مدافع میانی تیم فوتبال بارسلونا از شادی پس از گل جنجالی خود در دربی کاتالونیا دفاع کرد.

به گزارش تسنیم، جرارد پیکه، مدافع میانی تیم فوتبال بارسلونا از نحوه شادی پس از گلزنی‌اش در در دقیقه ۸۳ بازی شب گذشته تیمش در خانه اسپانیول دفاع کرد. او پس از به ثمر رساندن گل نجات‌بخش تیمش، به سمت جایگاه هواداران تیم میزبان رفت و با قراردادن انگشت اشاره‌اش مقابل لبان خود از آنها خواست که ساکت باشند.

 

پیکه با این حرکتش به نوعی به اسپانیولی‌ها که اخیراً از او به فدراسیون فوتبال اسپانیا - به خاطر خطاب کردن این باشگاه با  عنوان «اسپانیول کورنیا»  - شکایت کرده‌اند، دهان‌کجی کرد.

 

او درباره شادی بعد از گلش به خبرنگاران گفت: با توجه به اتفاقاتی که هفته گذشته رخ داد، این یک شادی گل ویژه بود. بعضی از هواداران اسپانیول از مدت‌ها قبل به من و خانواده‌ام توهین می‌کردند. من هم داشتم به آنها می‌گفتم که ساکت باشند اما شاید نباید این کار را می‌کردم چون من در میان هواداران اسپانیول دوستان زیادی دارم. شاید بهتر بود که این حرکتم را مستقیماً خطاب به باشگاه یا مالکان آن انجام می‌دادم.

 

مدافع اسپانیایی بارسلونا ادامه داد: همانطور که قبلاً هم گفتم اسپانیول تیم منطقه کورنیا است. می‌دانم که پذیرش این واقعیت برای اسپانیولی‌ها سخت است و من هم با کنایه‌ام آنها را آزار داده‌ام اما اینکه آنها در کورنیا بازی می‌کنند، بی‌احترامی نیست بلکه یک واقعیت است. آنها از من شکایت کرده‌اند و حرف‌های مرا گزارش داده‌اند اما هیچ کدام‌شان هرگز تلاشی نکرده‌اند تا ببیند چرا بعضی از هواداران‌ این باشگاه به خانواده من توهین می‌کنند. این بی‌احترامی است. خوشحالی بعد از گلم برای اینکه به آنها بگویم ساکت باشد، حداقل کاری بود که از دستم برمی‌آمد.

 

پیکه در پاسخ به این سؤال که آیا بهتر نبود رفتاری شایسته‌تر نشان می‌داد، تأکید کرد: درست است که بازیکنان مسئولیت‌هایی دارند اما ما هم آدم هستیم و نسبت به اتفاقاتی که برای‌مان رخ می‌دهد واکنش نشان می‌دهیم. هر چیزی حدی دارد و وقتی که مسئولان اسپانیول اقدامی انجام نمی‌دهند، آن وقت ما هم سکوت نخواهیم کرد.

 

 

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------