صالحی امیری: هدف‌مان همبستگی ملی با جامعه ورزشی بوداخبار,اخبار ورزشی,صالحی امیری

رییس کمیته ملی المپیک ایران اقدامات این نهاد در برخورد با اعمال تبعیض از سوی شرکت سامسونگ در اهدای جوایز به ورزشکاران حاضر در المپیک زمستانی به جز نمایندگان ایران را، برای جلوگیری از اتفاقات مشابه و ایجاد همبستگی ملی میان مردم و جامعه ورزشی دانست.

به گزارش ایسنا، اقدام شرکت سامسونگ در اعمال تبعیض نسبت به ورزشکاران ایرانی و اهدای گوشی‌های خود به همه ورزشکاران حاضر در المپیک زمستانی به جز نمایندگان ایران و کره شمالی، با واکنش شدید نهادهای ورزشی ایران همراه شد تا در نهایت IOC (کمیته بین‌المللی المپیک) و مسولان برگزاری المپیک زمستانی از ورزشکاران ایرانی عذرخواهی کنند.

 

سید رضا صالحی امیری، رییس کمیته ملی المیک ایران در گفت‌وگو با ایسنا، درباره پیگیری حقوق ورزشکاران ایرانی و عذرخواهی رسمی IOC و کمیته بین المللی المپیک گفت: هدف ما حساسیت ملی نسبت به غرور وهویت ملی، ایجاد همبستگی ملی میان مردم با جامعه ورزشی، همراهی شجاعانه دولتمردان با افکارعمومی و قهرمانان و در نهایت پیشگیری از وقایع مشابه بوده است.

 

امیری روز گذشته از اهدای گوشی تلفن همراه به ورزشکاران ایرانی به منظور دلجویی از نمایندگان ایران خبر داده بود.

 

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------