مشاور،مشاوره آنلاین
بیتوته


رهبری‌فرد: طاهری هم به سهم خود کمر باشگاه را شکست/ مدیران سیاسی و اقتصادی پدر فوتبال را درآوردنداخبار,اخبار ورزشی,رهبری‌فرد

بهروز رهبری‌فرد طی دو سال گذشته همواره از سیاست‌های علی‌اکبر طاهری، مدیرعامل پیشین باشگاه پرسپولیس، انتقاد می‌کرد و البته هر بار، برخی به او حمله می‌کردند که چرا این انتقادات را مطرح می‌کند.

روزنامه خبرورزشی، بعد از برنامه ۹۰ با رهبری‌فرد هم‌صحبت شد.

 

شما برنامه ۹۰ را دیدید؟

نه، من کارگر هستم و شب‌ها زود می‌خوابم (!) اما می‌دانم چه اتفاقاتی رخ داد. می‌خواهم به عادل فردوسی‌پور و دوستان خوبم در رسانه‌ها بگویم طی این دو سال، بارها ابهامات دوران مدیریت طاهری را فریاد زدم. حتی گفتم برخی سند و مدرک هم در این خصوص وجود دارد اما حرفم را جدی نگرفتند و فکر کردند من دشمن پرسپولیس یا طاهری هستم. البته پیشگو نیستم ولی داشتم همه چیز را می‌دیدم و اتفاقاً جرأتش را داشتم که انتقاد کنم ولی چه کسی به حرفم گوش کرد؟

 

چرا در مورد هر مدیری که از پرسپولیس می‌رود، این همه داستان وجود دارد؟

دلیلش نام بزرگ پرسپولیس است. مردم ایران را نمی‌شود فریب داد. من به طاهری کاری ندارم چون او می‌گوید اسنادی دارد که بی‌گناهی‌‌اش را ثابت می‌کند و تا قبل از اثبات این مسائل، نباید به او اتهامی زد ولی سابقاً در این باشگاه مدیری داشتیم که در منطقه مرزداران و در یک منزل دو خوابه ۹۵ متری مستأجر بود ولی وقتی از باشگاه رفت، یک آپارتمان ۵۰۰ متری حیاط‌دار در محله الهیه تهران خرید. معجزه که رخ نداده، بحث‌های مالی بوده. باز هم تأکید می‌کنم منظورم به طاهری نیست ولی امیدوارم او دلایل قوی برای رد این ابهامات داشته باشد.

 

فکر می‌کنی گرشاسبی بتواند شرایط بهتری برای باشگاه بسازد؟

هر کسی به باشگاه می‌‌آید، به نوعی کمر این تیم را می‌شکند و طاهری هم به سهم خود این کار را انجام داد! او باشگاه را محروم و بدهکار کرد و این همه ابهام هم بعد از جدایی‌‌اش به وجود آمد. قهرمانی هم که ربطی به طاهری نداشت چون این آقای طاهری در دوره قبلی مدیریتش بر باشگاه، داشت با پرسپولیس به لیگ یک می‌رفت. عامل قهرمانی فصل قبل و موفقیت‌های این فصل، شخص برانکو و بازیکنان خوب این تیم است. گرشاسبی هم تفاوت زیادی با طاهری ندارد.

 

چرا از همین حالا به مدیریت گرشاسبی بدبین هستی؟

اولاً معلوم نیست او چند ماه در پرسپولیس بماند و در ثانی من فقط می‌گویم باشگاه، مدیر فوتبال‌فهم می‌خواهد. یک‌سری آمدند و در مقطعی گفتند مدیر فوتبالی به درد فوتبال نمی‌خورد اما ببینید این مدیران اقتصادی، سیاسی و غیرورزشی چه پدری از فوتبال ایران درآوردند. همه باشگاه‌ها مدیر غیرفوتبالی دارند و این همه بدهی و بدبختی به بار آوردند. یعنی مدیران فوتبالی نمی‌توانستند این کارها را انجام بدهند؟ باور کنید می‌خواهم دانشگاه ثبت‌نام کنم و لیسانس بگیرم، بعد هم با چند نفر در وزارت ورزش لابی کنم تا مدیرعامل پرسپولیس شوم.

 

با این حال انتقادات شما از طاهری همیشه با انتقاد برخی از هواداران مواجه بوده است.

بله اما هواداران نسبت به اتفاقاتی که رخ می‌دهد و اسنادی که منتشر شده و همین ابهاماتی که به وجود آمده کاملاً آگاه شده‌اند. این همه گفتند پول گولتس را دادیم، پول رضایتنامه‌‌اش را دادیم، در پرونده طارمی محکوم نمی‌شویم، در پرونده جری بنتسون برنده‌ایم و... آخرش چه شد؟

 

ببینید چه بلایی سر باشگاه آمد. حالا این اول کار است. برانکو شاکی است و قرارداد نمی‌بندد، بازیکنان فقط از مشکلات مالی‌شان می‌گویند، پاداش قهرمانی آنها را گرفته‌اند و طلب سال قبل‌شان را تسویه نکرده‌اند. من به بازیکنان و برانکو حق می‌دهم. تقصیر مدیر باشگاه بوده که با آنها قرارداد بدی بسته. ببینید از وقتی طاهری رفته، فقط یک بازیکن که آن هم محروم است، از او تعریف و تمجید کرده و هیچ بازیکنی، کوچک‌ترین حرفی در مورد طاهری نزد. این یعنی همه از او شاکی هستند.

 

شنیدیم قرار است در قالب تیم پیشکسوتان به استان کرمانشاه بروید. چه خبر از این سفر؟

بله، بچه‌ها گفتند برویم بازی کنیم و لبخند را به لب این زلزله‌زدگان بیاوریم. ما هم که کلاً بیکاریم و سرمان برای این سفرها درد می‌کند. هم خودمان می‌خندیم و هم ان‌شا‌ءا... مردم را می‌خندانیم. قرار است در ورزشگاهی در سرپل ذهاب بازی کنیم و همه بچه‌ها هم می‌آیند.

 

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------