مشاور،مشاوره آنلاین
بیتوته


حفظ جپاروف اولویت استقلال و شفر!اخبار,اخبارورزشی ونتایج مسابقات,جپاروف

باشگاه پرسپولیس به خاطر محرومیت از نقل‌و انتقالات تابستانی و پایان قرارداد 9،8 ‌بازیکنش، مدت‌هاست سوژه رسانه‌هاست و هواداران این تیم بابت تمدید قرارداد ستاره‌های‌شان نگران هستند. در‌واقع همه نگاه‌ها به پرسپولیس دوخته شده و گمانه‌زنی درباره تمدید قرارداد ستاره‌های این تیم ادامه دارد و همین مسئله باعث شده رسانه‌ها و فوتبال‌دوستان از شرایط قرارداد بازیکنان سایر تیم‌ها از جمله استقلال غفلت کنند.

 

با نگاهی به ‌قرارداد بازیکنان استقلال مشخص می‌شود که این باشگاه هم دردسری مشابه پرسپولیس دارد و عجیب است که این موضوع از چشم رسانه‌ها و هواداران استقلال دور مانده است. شاید بتوان دلیل این اقبال رسانه‌ها به بازیکنان قرارداد تمام سرخ‌ها را وضعیت خاص باشگاه پرسپولیس و محرومیت آن عنوان کرد اما با نگاهی به اسم ستاره‌های قرارداد تمام آبی‌ها به نظر می‌رسد مسئولان باشگاه استقلال هم کار آسانی برای تمدید قرارداد بازیکنانشان نخواهند داشت.

 

پژمان منتظری، سرور جپاروف، علی قربانی، فرشید باقری، وریا غفوری، امید ابراهیمی، لئوناردو پادوانی و سید حسین حسینی، 8 بازیکن آبی‌پوش هستند که قراردادشان در پایان لیگ هفدهم به پایان می‌رسد. 8 بازیکنی که حداقل 6 نفرشان در ترکیب فیکس استقلال هستند و قطعا تمدید قرارداد آن‌ها دغدغه و چالش بزرگی برای مسئولان باشگاه خواهد بود. در این‌باره شنیده می‌شود مسئولان باشگاه برای تمدید قرارداد با این نفرات، با وینفرد شفر سرمربی آلمانی‌شان مشورت کرده و او هم برای تمدید قرارداد اکثر این بازیکنان چراغ سبز نشان داده و بر روی حفظ برخی از ستاره‌هایش تاکید خاصی کرده است.

 

با نگاهی به اسامی 8 بازیکن قرارداد تمام، به نظر می‌رسد وضعیت پادوانی مدافع برزیلی استقلال زودتر از همه مشخص شود، چرا‌که این بازیکن با توجه به مصدومیت شدیدی که از ناحیه گردن دارد و یک عمل جراحی دیگر نیز باید انجام دهد، احتمالا به این زودی‌ها شرایط بازگشت به میادین را نخواهد داشت و شاید حتی دیگر نتواند بازی کند. در چنین شرایطی پادوانی به آخر لیست تمدید منتقل خواهد شد و پس از او نیز به نظر می‌رسد پژمان منتظری مدافع ملی‌پوش استقلال با توجه به سن و سال بالایش و این‌که در فصل جاری هم با چند مصدومیت مواجه بوده، به انتهای لیست خواهد رفت.

 

در‌واقع وضعیت 2 ستاره از 8 ستاره آبی تا حدودی مشخص است و حالا باشگاه باید بین 6 نفر باقی ‌مانده اولویت‌بندی کرده و سریع مذاکره برای تمدید را شروع کند تا آن‌ها با پیشنهاد دیگر تیم‌ها وسوسه نشوند. بر‌اساس شنیده‌ها اولویت باشگاه حفظ جپاروف ستاره ازبک، امید ابراهیمی، وریا غفوری و سید‌حسین حسینی است و در مرحله بعدی نوبت به باقری و قربانی می‌رسد. با توجه به نتایج خوب استقلال در لیگ ایران و آسیا و درخشش بازیکنان این تیم، بازیکنان قرارداد تمام و دیگر ستاره‌های آبی حسابی زیر ذره‌بین واسطه‌ها و رسانه‌ها قرار دارند و قطعا برخی از آن‌ها پیشنهاداتی هم از تیم‌های داخلی و خارجی دریافت کرده‌اند.

 

با در نظر گرفتن این مورد و گران شدن دلار و یورو به نظر می‌رسد مسئولان استقلال بیشترین چالش و نگرانی را در مذاکره با جپاروف ستاره ازبک خواهند داشت که انصافا یکی از بهترین خریدهای خارجی باشگاه استقلال بوده است. گویا شفر هم روی حفظ این بازیکن که به نوعی فرمانده تیمش داخل زمین است، اصرار و تاکید خاصی داشته و آبی‌ها اگر می‌خواهند فصل آینده تیم‌شان مدعی باشد باید هرچه سریع‌تر وضعیت جپاروف و 7 ستاره دیگرشان را مشخص کنند.

 

روزنامه خراسان

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------