آخرین اخبار ورزشی


اخبار,اخبار ورزشی,دیدار تیم ملی روسیه و مصر

برتری روسیه مقابل یاران محمد صلاح/ صعود زودهنگام میزبان به یک هشتم نهایی جام جهانی

تیم ملی روسیه با پیروزی مقابل تیم ملی مصر به مرحله بعدی رقابت های جام جهانی روسیه صعود کرد. به گزارش مهر، تیم ملی فوتبال…
بیتوته
آژانس مسافرتی,رزرو هتل


فهرست اولیه رقابت‌های وزنه برداری المپیک اعلام شدایرانی‌ها در جمع مدعیان/

فهرست اولیه رقابت‌های وزنه برداری المپیک اعلام شد

با انتشار فهرست اولیه مسابقات وزنه برداری المپیک 2012 لندن، هر 6 وزنه بردار کشورمان در میان نفرات برتر اوزان خود قرار گرفتند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری، در دسته 85 کیلوگرم کیانوش رستمی و سهراب مرادی با رکوردهای ورودی 395 و 390 کیلوگرم در فهرست 24 نفره این وزن بالاتر از سایران در رده های اول و دوم قرار گرفتند. در این وزن ایوان استویتسوف از آذربایجان، آندره ریباکوف از بلاروس (رکوردارد جهان)، آپتی آکادوف از روسیه و آدریان زیلینسکی از لهستان با رکوردهای ورودی 390 و 385 کیلوگرم از دیگر مدعیان کسب مدال هستند.

 

در فوق سنگین هم دو وزنه بردار ایرانی صدرنشین فهرست اولیه مسابقات هستند. در جمع 21 وزنه بردار دسته 105+ کیلوگرم المپیک، بهداد سلیمی با رکورد ورودی 455  و سجاد انوشیروانی با رکورد ورودی 450 کیلوگرم بالاتر از سایران قرار دارند و بعد از آنها آرتم اوداچین و ایگور شیمچکو از اوکراین، روسلان آلبگوف از روسیه،  ولیچکو چولاکوف از آذربایجان، سانگ گان جئون از کره جنوبی، ایراکلی تورماندیز از گرجستان و ماتیاس اشتاینر از آلمان قرار دارند که رکوردهای ورودی 445، 440 و 430 کیلوگرم برای آنها به ثبت رسیده است. غیبت اوگنی چگیشف دارنده مدال نقره المپیک 2008 از اتفاقات قابل توجه دسته فوق سنگین به شمار می رود.

 

در دسته 94 کیلوگرم، سعید محمدپور یکی از جوان‌ترین مدعیان کسب مدال در المپیک با رکورد ورودی 405 کیلوگرم بعد از آنتونی سیریکو از مقدونیه و ایلین ایلیا از قزاقستان که به ترتیب با رکوردهای ورودی 410 و 409 کیلوگرم به این رقابت‌ها آمده اند، در مکان سوم قرار دارد. انتقام زایروف از آذربایجان، مین جائه کیم از کره جنوبی، آرتن ایوانف از اوکراین از دیگر مدعیان دسته 94 کیلوگرم هستند که رکوردهای ورودی همگی آنها بین 400 تا 405 کیلوگرم است.

 

آخرین وزنه بردار ایران، نواب نصیرشلال نیز در فهرست اولیه دسته 105 کیلوگرم، با رکورد ورودی 421 کیلوگرم در مکان چهارم است. در این وزن مارسین دولگا از لهستان با رکورد 430 کیلوگرم بالاتر از سایرین قرار دارد و اولکسی تروختی از اوکراین و جیا ماچاواریانی از گرجستان با رکورد ورودی 425 کیلوگرم، دیگر وزنه بردارانی هستند که نامشان بالاتر از نواب قرار دارد. البته در این وزن آندره آرامنائو، رکورددار المپیک و جهان و همنیطور دو وزنه بردار قدرتمند روسیه یعنی خادزیمورات آکائف و دیمیتری کولوکوف که در جهانی پاریس قهرمان و نایب قهرمان شدند نیز حضور دارند که با رکوردهای ورودی 420 کیلوگرم بعد از نماینده ایران قرار دارند و می توانند کار را برای مدال آوری نصیرشلال دشوار کنند.

رقابت های وزنه برداری المپیک 2012 لندن یک روز پس از مراسم افتتاحیه آغاز می شود و طبق برنامه سهراب مرادی و کیانوش رستمی، به عنوان نخستین وزنه برداران ایرانی روز جمعه 13 مرداد در دسته 85 کیلوگرم روی تخته می روند./مهر

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------