مشاور،مشاوره آنلاین
آژانس مسافرتی,رزرو هتل


علیرضا منصوریان استعفا کرد/ از همه مردم ایران عذرخواهی می کنماخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

علیرضا منصوریان:

از همه مردم ایران عذرخواهی می کنم/ من را به آخر خط رساندند

سرمربی استقلال تهران ضمن اعلام خبر کناره گیری اش از این مسئولیت گفت: از همه مردم ایران و پیشکسوتان فوتبال به خاطر اتفاقاتی که رخ داده است عذرخواهی می کنم.

به گزارش مهر، علیرضا منصوریان در نشست خبری پس از بازی استقلال تهران مقابل ذوب آهن اصفهان گفت: قبل از اینکه در مورد اتفاقات بازی صحبت کنم و شرایطی که در ورزشگاه بوجود آمد یک عذرخواهی بکنم از مردم ایران به خاطر اتفاقاتی که در برنامه ۹۰ رخ داد. 

 

وی ادامه داد: اتفاقاتی که در برنامه رخ داد صدای خیلی ها را دراورد که دو بزرگ فوتبال ایران هم یعنی آقای پروین و جباری هم اعتراض کردند. از همه مردم ایران عذرخواهی می کنم. این اتفاق تاریکی بود که رخ داد. درس های زیادی برای خود من داشت. 

 

منصوریان ادامه داد: یادم هست ۱۷-۱۸ ماه پیش آمدم در یک کنفرانس خبری و در مورد شروع کردن کارم در استقلال صحبت کردم. هواداران در این مدت کمکم کردند و با حواشی که داشتیم رودرو شدیم. وقتی آمدم گفتم دربی را می بریم. همان موقع گفتم تیم را اول یا دوم می کنم. ممنونم از خدای بزرگ که هم دربی را بردیم و هم دوم شدیم. من روزهای بسیار خوبی را در فوتبال ایران داشتم و پلکانی زحمت کشیدم تا به این نقطه ای که هستم رسیدم. 

 

وی ادامه داد: سال خیلی خوبی را شروع کردم  و در همان تمرین اول چند هزار تماشاگر آمدند. از هوادارانی که امروز گفتند حیا کن و رها کن ناراحت نیستم. افتخار می کنم که شاگرد مکتب استقلال هستم و روی همین سکوها بزرگ شده ام. شش - هفت سالم که هوادار استقلال شدم و از هوادارانی که گفتند حیا کن رها کن ناراحت نیستم. باید به شان خودم و خانواده بزرگ استقلال احترام بگذارم. 

 

منصوریان در ادامه گفت: در رختکن به بازیکنان چند وصیت کردم که قداست همدیگر را نشکنند و به پیشکسوتان احترام بگذارند. می توانستم بعد از بازی با پدیده استعفا کنم و بروم. من به این نقطه رسیده ام که دیگر هوادار صبر من را نمی کند. در فوتبال ایران نمی گذارند شما به پایان خط برسی بلکه شما را به آخر خط می رسانند. من با ادبیات حیا کن رها کن آشنا نبودم. به جرات می گویم که من را به اخر خط رساندند. 

 

وی افزود: بعد از بازی با پدیده تنهاترین آدم تاریخ استقلال من بودم. می توانستم در همین بازی با پدیده باید می رفتم. همانجا هم که زمین را بوسیدم تصمیمم را گرفته بودم که بروم. اما مربیان گفتند بمان و تیم را درست کند. 

 

منصوریان ادامه داد: امروز با انرژی خوبی روی نیمکت آمدم و خوب هم شروع کردیم. امروز متوجه شدم در فوتبال یک آفساید می تواند سرنوشت یک مربی را عوض کند. چند وقت پیش آقای ساکت گفته بود فوتبال ادامه دارد. امروز آقای بهتاش به من گفت که فوتبال ادامه داشت. حکمی که کمیته اخلاق داده بود خنده دار بود. مشکلات زیادی داشتم در این مدت. زمین تمرین نداشتیم. با این حال نمی خواهم بگویم که چه اتفاقاتی افتاد.

 

وی افزود: روی صحبتم با تاج و ساکت است. بلکه فوتبال ادامه دارد اما باید فوتبالی ها در این فوتبال باشند. یک آفساید را نگرفتند و ما گل خوردیم. امروز آخر خط من با استقلال است. به احترام خانواده ام. 

 

منصوریان که هنگام اعلام انتقاداتش از مسئولان فدراسیون فوتبال بغض کرده بود گفت: هیچ وقت از آقای ساکت نمی گذرم. امروز متوجه شدم که ساکت در مورد من چه گفته است. امروز که اسم آقای ساکت را آوردم به خاطر اتفاقاتی است که در فدراسیون فوتبال رخ داده است. امروز با یک گل آفساید خوردیم. اگر بخواهم از کسانی که علیه من کار کردند اسم بیاورم باید اسم ۱۵ نفر را بیاورم. 

 

وی افزود: نمی خواهم اتفاقات اخیر را به عادل فردوسی پور ربط بدهم اما این برنامه درس بزرگی به من داد. وقتی ما کوچک بودیم می گفتند که یک هیولای درون در استقلال وجود دارد که برای ما نامفهوم بود اما الان که آمدم متوجه شدم که استقلال هیولای درون دارد. این هیولا را هم خود ما درست می کنیم. 

 

سرمربی تیم فوتبال استقلال ادامه داد: پرسپولیس سال ۹۴ از این هیولای درون فرار کرده است. همه فهمیده اند که چه می خواهند. من نگران بودم که استقلال وارد فضایی شود که چند سال پیش در پرسپولیس وجود داشت و احترام پیشکسوتان از بین می رفت. 

 

منصوریان ادامه داد: ما در باشگاه به افرادی نیاز داریم که فوتبال را بفهمند. اما وقتی بدون کارشناسی ورود و خروج ها صورت می گیرد این آسیب ها وجود دارد. شرایط را به گونه ای پیش نبرید که من احساساتی بشوم و اسم برخی افراد را بیاورم. باید افرادی را انتخاب کنیم که کارشناس باشند و به مردم احترام بگذارند. 

 

سرمربی تیم فوتبال استقلال در مورد اینکه چرا تیمش روحیه بردن ندارد گفت: ما در نیمه اول کاملا به بازی مسلط بودیم اما چرا بار فنی بالای تیم ما به سرانجام نمی رسد به این خاطر است که تیم ما فضای استرسی بالایی دارد و با نگرانی وارد بازی می شود. ما سال گذشته این استرس را نداشتیم. به جرات می توان گفت اگر یک بر صفر برده بودیم همه می گفتند از بحران خارج شدیم. 

 

وی ادامه داد: در بازی با گل گهر هم بازیکنان ما استرس داشتند. خلق موقعیت احتیاج به فضای بالانس دارد. اگر دقت کنید ما چندین موقعیت خوب داشتیم که به گل تبدیل نشد. باید یک اعتماد به نفسی را از سکوها بگیرید و بروید داخل زمین. این اعتماد به نفس از روی سکوها نمی آید. الان ما در رختکن ۲۰ دقیقه روی گریه کردن امید نورافکن کار می کردیم. 

 

منصوریان افزود: در تاریخ استقلال ستاره ها خیلی وقت ها نیازی به کار تاکتیکی نداشتند. اعتماد به نفسی که از روی سکوها می آید خیلی تاثیرگذار است که این روزها به بازیکنان اعتماد به نفسی نمی رسد. 

 

سرمربی تیم فوتبال استقلال در پاسخ به این پرسش خبرنگار مهر مبنی بر اینکه قلعه نویی عنوان کرده شما را به استقلال آورده است گفت: در آمدن من به استقلال چهار نفر دخالت مستقیم داشتند. اولین نفر عمو نصی عبداللهی بوده است. بعد آقای بهتاش فریبا و بعد هم آقای قلعه نویی که به آمدنم خیلی کمک کردند. یک روز صبح در خانه خوابیده بودیم که یک نفر زنگ زد و گفت من امیر قلعه نویی هستم و از آقای بهتاش و عبداللهی خبر آوردم که باید بیای استقلال. 

 

وی ادامه داد: اول به دوستم گفتم که بچه محل ها سر به سرم گذاشتند و تلفن را قطع کن. بعد با اصرار او تلفن را برداشتم و متوجه شدم که آقای قلعه نویی است. ایشان پیغام آقای بهتاش فریبا و عبداللهی را به من رساند که استقلال من را می خواهد. چهارمین نفر هم کاظم اولیایی بود که خیلی به آمدنم کمک کرد. ایشان سال ۷۳ من را از پارس خودرو آوردند استقلال. این چهار نفر در مسیر آمدن من به استقلال کمک کردند اما بعدا ۵۰ نفر به من گفتند که ما شما را آوردیم استقلال. 

 

منصوریان در مورد وضعیت مهدی رحمتی گفت: من دروغ نمی گویم. به بازیکنانم هم گفتم که همه چیز اوکی بود اما در برنامه نود قداست من نشکست بلکه قداست مربیگری شکست. من با رحمتی دوست خانوادگی هستم. تنها گلایه من از رحمتی اتفاق برنامه نود است که به قداست مربیگری لطمه زد. کمترین توقع من در این برنامه این بود که رحمتی وقتی من و مدیرعامل هستم خداحافظی می کرد و می گفت سرمربی و مدیرعامل هستند. 

 

ادامه دارد...

 

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------