آخرین اخبار ورزشی


اخبار ورزشی ,خبرهای ورزشی , ام‌باپه

ام‌باپه از فوتبالیست مورد علاقه خود رونمایی کرد (عکس)

ستاره‌ی جوان فرانسوی فوتبال اروپا به معرفی فوتبالیست مورد علاقه خود پرداخته است. به گزارش ایلنا، جوان اول فوتبال دنیا در این…
مشاور،مشاوره آنلاین
بیتوته


چرا ادعای عضو هیات مدیره استقلال محقق نمی‌شود  اخبارورزشی ,خبرهای  ورزشی,استقلال تهران

گرچه استقلال با سرمربی آلمانی خود روند نسبتا خوبی گرفته است ولی ادعای عضو هیات مدیره این باشگاه برای رسیدن به جمع سه تیم بالای جدول محقق نخواهد شد.

به گزارش مهر، با کناره گیری علیرضا منصوریان از هدایت استقلال، وینفرد شفر از هفته نهم با نشستن روی نیمکت این تیم رسما هدایت آن را برعهده گرفت. بعد از آن بود که حسن زمانی عضو هیات مدیره استقلال، منتقد اصلی سرمربی پیشین این تیم در هیات مدیره مدعی شد آبی پوشان با شفر تا هفته هفدهم به جمع سه تیم بالای جدول خواهند رسید. 

 

گرچه این ادعا قدری بعید و دور از ذهن به نظر می‌رسید و ابتدا به ساکن این شائبه را ایجاد می‌کرد که شاید زمانی بدون محاسبات لازم در مواجه شدن با پرسش خبرنگاران چنین ادعایی را طرح کرده باشد، اما تکرار این ادعا و پافشاری بر تحقق آن در مصاحبه‌های بعدی نشان از آگاهی کامل وی از زوایای این ادعا داشت.

 

گذشت زمان لیگ را به هفته چهاردهم رساند و حالا آبی پوشان روی پله هشتم جدول قرار دارند. آن هم در حالی که امتیاز این تیم به ۱۷ رسیده است. پرسپولیس، پارس جم و فولاد با ۳۰، ۲۶ و ۲۶ امتیاز در مکان های اول تا سوم قرار دارند.

 

اگر فرض را بر آن بگیریم که استقلال هر سه بازی پیش رو تا هفته هفدهم مقابل سپاهان، صنعت نفت و استقلال اهواز را با پیروزی پشت سر بگذارد، باز هم ۲۶ امتیازی خواهد شد.

 

تنها راه محقق شدن ادعای زمانی این است پارس جم و فولاد هر سه بازی خود را ببازند. آن هم با تفاضل گل زیاد چرا که باید این را در نظر داشته باشیم  پارس جم ۱۲ و فولاد ۶ تفاضل گل از استقلال پیش هستند. 

 

گذشته از آن باید این نکته را هم در نظر داشته باشیم که بعد از سه تیم پرسپولیس، پارس جم و فولاد، پیکان با ۲۵، سایپا با ۲۰ و صنعت نفت با ۱۸ امتیاز در جدول بالاتر استقلال قرار دارند و لازمه رسیدن آبی پوشان تا هفته هفدهم به جمع سه تیم بالای جدول امتیاز نگرفتن این چهار تیم هم هست. به عبارتی ۷ تیم باید در سه هفته پیش رو شکست خورده و شاگردان شفر در هر سه بازی پیروز شوند تا ادعای زمانی محقق شود.

 

این موضوع را از زاویه‌ای دیگر بررسی می‌کنیم. پرسپولیس با ۳۰ امتیاز از ۱۳ بازی و معدل ۲/۳ امتیاز از هر بازی در صدر جدول ایستاده است. پارس جم و فولاد هر یک با ۲۶ امتیاز از ۱۴ بازی و معدل ۱/۸۵ امتیاز از هر بازی در رتبه‌های دوم و سوم قرار دارند. حتی اگر استقلال از سه بازی پیش رو ۹ امتیاز هم بگیرد از ۱۷ بازی صاحب ۲۶ امتیاز شود، معدل امتیاز آنها ۱/۵ امتیاز به ازای هر بازی می‌شود که این معدل امتیاز برای حضور در بین سه تیم بالای جدول کفایت نمی‌کند.

 

البته که در فوتبال ۳ امتیازی و در نظر گرفتن یک نیم فصل دوم بکر و یک بازی باقی مانده از نیم فصل اول، استقلال و یا هر تیم دیگری این امکان را دارند که به جمع سه تیم بالای جدول و حتی صدر جدول برسند اما این محاسبه ساده نشان از  غیر عملی بودن ادعای عضو هیات مدیره استقلال دارد و کافی بود زمانی قبل از طرح این ادعا ابتدا یکسری محاسبات ساده انجام می‌داد و لااقل دورنمای خود برای طرح این ادعا را قدری دورتر هدفگذاری و مطرح می‌کرد.

 

 

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------