آخرین اخبار ورزشی


اخبار,اخبار فرهنگی,لیگ اروپا

حذف میلان با شکست در یونان/ برد کم‌گل آرسنال در لندن و تساوی چلسی در خاک مجارستان

هفته ششم لیگ فوتبال اروپا با شکست میلان مقابل المپیاکوس یونان و حذف این تیم از این رقابت‌ها پیگیری شد. به گزارش فارس، از…
مشاور،مشاوره آنلاین
بیتوته


IWF: ایران در ۱۰۵ کیلوگرم قهرمانی نداشت که آن را هم گرفت  اخبارسیاسی ,خبرهای  سیاسی ,

فدراسیون جهانی وزنه برداری عنوان کرد ایران در پنج وزن بالا تنها در ۱۰۵ کیلوگرم عنوان قهرمانی جهان نداشت که اکنون آن را نیز به دست آورد. 

به گزارش ایسنا، در پایان رقابت های دسته ۱۰۵ کیلوگرم وزنه برداری قهرمانی جهان، علی هاشمی موفق شد با ثبت رکورد ۴۰۴ کیلوگرم در مجموع دو حرکت عنوان قهرمانی را به دست آورد.

 

با توجه به این که این اولین مدال مجموع جهان برای ایران در دسته ۱۰۵ کیلوگرم است، فدراسیون جهانی (IWF) نیز به این نکته اشاره کرده و در این مورد نوشت: ایران توانست دومین مدال طلاd مجموع خود را در مسابقات جهانی ۲۰۱۷ بگیرد.

 

علی هاشمی که در المپیک هفتم شد، در مسابقات جهانی عنوان قهرمانی را به دست آورد. او اولین نفر از ایران است که قهرمان جهان در دسته ۱۰۵ کیلوگرم شده است. پیش از این فقط محمدرضا براری در سال ۲۰۱۳ توانسته بود در دوضرب مدال برنز بگیرد.

 

ایران قبلا از پنج وزن بالا (۷۷ کیلوگرم تا فوق سنگین) توانسته بود در چهار وزن قهرمان جهان شود و فقط در دسته ۱۰۵ کیلوگرم قهرمانی جهان نداشت که اکنون آن را هم به دست آورده است.

 

 

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------