عرفانی زاده
آژانس مسافرتی,رزرو هتل


دارندگان مدرک تحصیلی بالاتر از کاردانی حق شرکت در آزمون کارشناسی‌ناپیوسته را ندارندکاردانی , آزمون کاردانی به کارشناسی

 

دارندگان مدرک تحصیلی بالاتر از کاردانی حق شرکت در آزمون کارشناسی‌ناپیوسته را ندارند

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، با توجه به مصوبه جلسه شماره 748 شورای برنامه‌ریزی آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دانش آموختگان دوره‌های معادل کاردانی (دارندگان مدرک معادل) به شرط آنکه دوره فوق با مجوز شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شده باشد و مدرک معادل آنان مورد تأیید وزارت علوم باشد، می‌توانند با همان مدرک معادل در آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته برای ادامه تحصیل در مقطع تحصیلی بالاتر شرکت کنند و در صورت قبولی ادامه تحصیل دهند.

دارندگان مدرک تحصیلی با ارزش بالاتر از کاردانی (فوق دیپلم) حق شرکت در آزمون کاردانی به کارشناسی را ندارند و در صورت قبولی از ادامه تحصیل آنها جلوگیری می‌شود.

براساس این گزارش، دارندگان ‌مدرک‌ معادل کاردانی(معادل فوق دیپلم) مشمول ماده 27 آیین‎نامه آموزشی دوره‎های کاردانی و کارشناسی مصوب اسفندماه 1369 شورای عالی برنامه‎ریزی سابق که بر اساس مصوبه جلسه 308 شورای عالی مذکور عنوان معادل از دانشنامه آنان حذف شده است، می‎توانند در این آزمون متقاضی رشته‎های کارشناسی ناپیوسته گروه آموزشی غیرپزشکی شوند.

بر اساس مصوبه یازدهمین جلسه شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی تمام دارندگان گواهی اتمام دوره و مدرک معادل مقاطع کاردانی و کارشناسی نمی‌توانند در آزمون ورودی مقطع تحصیلی بالاتر (رشته‎های کارشناسی ناپیوسته گروه آموزشی علوم پزشکی) شرکت کنند.

دارندگان مدرک معادل کاردانی (معادل فوق دیپلم) مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یا سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور که در یکی از آزمون‌های جامع دارندگان مدرک معادل کاردانی شرکت و حد نصاب نمره علمی لازم را کسب کرده‌اند، می‌توانند در آزمون رشته‌های تحصیلی کارشناسی ناپیوسته گروه‌های آموزشی غیرپزشکی ثبت‌نام و شرکت کنند. این قبیل داوطلبان در صورت موفقیت در این آزمون لازم است گواهی کسب حد نصاب نمره علمی لازم در آزمون جامع مدرک معادل کاردانی خود را به همراه سایر مدارک لازم به دانشگاه یا مؤسسه آموزش عالی محل قبولی ارائه دهند..../فارس

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------