آموزش تور لیدریتور لیدر,آموزش تور لیدری,راهنمای گردشگری
 
اگر جزء آن دسته از افرادی هستید که علاقه به سفر کردن و ماجراجویی به نقاط مختلف کشور را دارید و از پیدا کردن جاذبه های گردشگری خاص و بکر لذت می برید، یکی از بهترین و مناسب ترین شغل ها برای شما قطعا تور لیدری می باشد. حال در این مقاله می خواهیم شما را با آموزش تور لیدری و مفهوم آن آشنا کنیم.

تور لیدر کیست؟
تور لیدر شامل دو کلمه ی انگلیسی به معنی رهبر و یا اداره کننده ی سفر می باشد. تور لیدر به کسی گفته می شود که مدیریت، سرپرستی و برنامه ریزی یک سفر یک تا چند روزه را رهبری کند. تمامی افرادی که در این سفر وجود دارند یعنی راننده، آشپز و مسافرین می بایست طبق برنامه ریزی تور لیدر عمل کنند. رهبر تور با توجه به آموزش هایی که دیده و تجربیاتی که طی سفرهای مکرر به دست آورده است می تواند به راحتی از 5 تا 50 نفر را در یک سفر مدیریت کند تا تمامی شرایط برای مسافرین مهیا باشد.


به طور کلی تور لیدر، راهنما تور و یا راهنمای گردشگری به کسی گفته می شود که علاوه بر قدرت مدیریت چند نفر هم زمان آشنایی و تسلط کاملی به جاذبه های گردشگری، اماکن تفریحی و تاریخچه ی فرهنگی آن شهر یا کشور داشته باشد تا بتواند به زمانی راحت و آسان به مسافران انتقال دهد. از این رو تور لیدر باید دارای حافظه ای قوی باشد تا بتواند اطلاعات لازم در مورد هر شهری را به خاطر بسپارد، البته داشتن روابط عمومی بالا، ایجاد رابطه خوب با مسافران، داشتن ظاهری شیک و آراسته از دیگر خصوصیات یک تور لیدر تمام عیار می باشد.


البته سختی های کار یک تور لیدر خوب کم نیست! راهنمای تور باید به صورت 24 ساعته در اختیار اعضای تور خود باشد تا در صورت بروز مشگلات آن ها را راهنمایی کنند. حجم کاری او در زمان های خاصی از سال مانند اعیاد و تعطیلات تابستان بسیار فشرده است. یک راهنمای تور تمام وقت در شهرهای توریستی و کنار مسافران می باشد.

دوره های تور لیدری
موسسه گات با سابقه ی طولانی که در حوضه آموزش دارد در سالهای اخیر اقدام به برگزاری دوره های تور لیدری و آموزش تور لیدر برای خارج و داخل کرده است که با توجه به استقبال داوطلبان یک تخفیف ویژه برای ثبت نام تا آخر سال ۹۷ قرار داده تا داوطلبان به قیمتی ارزان بتوانند ثبت نام انجام دهند

شعبات دوره های تور لیدر موسسه گات
کاشانی
جنت آباد
ولیعصر
جردن
پونک
رسالت

وظایف تور لیدر
•    پشتیبانی و حضور 24 ساعته در طول کل سفر
•    ارائه توضیحات کلی در مورد جزئیات سفر
•    داشتن اطلاعات دقیق در مورد رستوران های خوب و مراکز خرید آن محدوده
•    زمان بندب دقیق و درست برای بازدید از تمامی جذبه های شهر مورد نظر
•    آگاهی کامل در مورد وسایل مورد نظر سفر
•    انتخاب مسیر کوتاه و جذاب
•    مدیریت و برنامه ریزی اصولی
•    تسلط داشتن به دیگر زبان ها مخصوصا زبان انگلیسی از ویژگی های ممتاز یک تور لیدر حرفه ای می باشد
•    توانایی مدیریت بحران، رعایت بهداشت فردی، آراستگی، آشنایی به آداب معاشرت و توجه به خواسته های تمامی اعضای تور


چگونه تور لیدر شویم؟
برای قصد دارید که تور لیدر حرفه ای با درآمدی عالی باشید می بایست ابتدا دانش خود را نسبت به این شغل کامل کنید، یعنی دوره های تور لیدری را در آموزشگاه ها بگذرانید و یا به صورت جدی تر در دانشگاه در یکی از گرایش های اکوتوریسم، تور لیدر خارجی، تورلیدر طبیعت گردی و یا موزه گردی آموزش ببینید.


فواید استفاده از تور لیدر در سفر
با توجه به این که تور لیدر چندین برابر از یک آدم عادی سفر رفته و تجربه کسب کرده است می تواند شما را از ابتدای راه با مسیریابی حرفه ای راهنمایی کند. با توجه به اطلاعات دقیق از جزئیات هر شهر یا کشور شما را با اماکن تفریحی و جاذبه های گردشگری فوق العاده ای آشنا می کند که خودتان به تنهایی نمی توانستید آن ها را کشف کنید.

 

 دور دنیا با یک کلیک

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------