نامزدهای جشن خانه سینما معرفی شدند



اخبار,اخبار فرهنگی,جشن خانه سینما

نامزدهای بیست و یکمین جشن خانه سینما در بخش‌های مختلف در حالی اعلام شد که دو فیلم «شبی که ماه کامل شد» و «مغزهای کوچک زنگ‌زده» با ۱۴ نامزدی، بخش رکورددار هستند.

به گزارش مهر، نامزدهای بیست و یکمین جشن سینمای ایران که توسط کمیته صیانت از آرای انجمن عالی هنرها و فنون سینمایی متشکل از عبدالله اسکندری، حسن حسندوست، سعید رشتیان، رضا مقصودی به عنوان اعضای کمیته صیانت، مرتضی رزاق کریمی نماینده هیات مدیره، رامین حیدری فاروقی رئیس انجمن عالی هنرها و فنون سینمای ایران و مازیار میری مدیر اجرایی انجمن عالی هنرها و فنون سینمای ایران مورد شمارش قرار گرفت، به شرح ذیل اعلام می‌شود:

 

نامزدهای بهترین فیلم

۱- تنگه ابوقریب به تهیه‌کنندگی سعید ملکان

۲- سرخپوست به تهیه‌کنندگی مجید مطلبی

۳- شبی که ماه کامل شد به تهیه‌کنندگی محمدحسین قاسمی

۴- متری شیش و نیم به تهیه‌کنندگی سیدجمال ساداتیان

۵- مغزهای کوچک زنگ زده به تهیه‌کنندگی سعید سعدی

 

نامزدهای بهترین کارگردانی

۱- محسن امیریوسفی برای فیلم آشغال‌های دوست داشتنی

۲- نیما جاویدی برای فیلم سرخپوست

۳- نرگس آبیار برای فیلم شبی که ماه کامل شد

۴- سعید روستایی برای فیلم متری شیش و نیم

۵- هومن سیدی برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده

 

نامزدهای بهترین فیلمنامه

۱- محسن امیریوسفی برای فیلم آشغال‌های دوست داشتنی

۲- پیمان معادی برای فیلم بمب یک عاشقانه آرام

۳- نیما جاویدی برای فیلم سرخپوست

۴- سعید روستایی برای فیلم متری شیش و نیم

۵- هومن سیدی برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده

 

نامزدهای بهترین بازیگر نقش اول زن

۱- شیرین یزدان‌بخش برای فیلم آشغال‌های دوست داشتنی

۲- الهام کردا برای فیلم به دنیا آمدن

۳- سارا بهرامی برای فیلم دارکوب

۴- الناز شاکردوست برای فیلم شبی که ماه کامل شد

۵- باران کوثری برای فیلم عرق سرد

۶- مرجان اتفاقیان برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده

 

نامزدهای بهترین بازیگر نقش اول مرد

۱- نوید محمدزاده برای فیلم سرخپوست

۲- هوتن شکیبا برای فیلم شبی که ماه کامل شد

۳- امیر جدیدی برای فیلم عرق سرد

۴- پیمان معادی برای فیلم متری شیش و نیم

۵- نوید محمدزاده برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده

 

نامزدهای بهترین بازیگر نقش مکمل زن

۱- ستاره پسیانی برای فیلم سرخپوست

۲- فرشته صدرعرفایی برای فیلم شبی که ماه کامل شد

۳- شبنم مقدمی برای فیلم شبی که ماه کامل شد

۴- سحر دولتشاهی برای فیلم عرق سرد

۵- لیلی رشیدی برای فیلم عرق سرد

 

نامزدهای بهترین بازیگر نقش مکمل مرد

۱- سیامک انصاری برای فیلم بمب یک عاشقانه آرام

۲- آرمین رحیمیان برای فیلم شبی که ماه کامل شد

۳- نوید محمدزاده برای فیلم متری شیش و نیم

۴- فرهاد اصلانی برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده

۵- نوید پورفرج برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده

 

نامزدهای بهترین فیلمبرداری

۱- حمید خضوعی ابیانه برای فیلم تنگه ابوقریب

۲- هومن بهمنش برای فیلم سرخپوست

۳- علیرضا زرین‌دست برای فیلم سرو زیر آب

۴- حمید خضوعی ابیانه برای فیلم غلامرضا تختی

۵- پیمان شادمانفر برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده

 

نامزدهای بهترین تدوین

۱- مصطفی خرقه‌پوش برای فیلم آشغال‌های دوست داشتنی

۲- میثم مولایی برای فیلم تنگه ابوقریب

۳- عماد خدابخش برای فیلم سرخپوست

۴- بهرام دهقانی برای فیلم متری شیش و نیم

۵- مهدی سعدی- هومن سیدی برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده

 

نامزدهای بهترین طراحی صحنه

۱- جهانگیر میرزاجانی برای فیلم آخرین بار کی سحر را دیدی؟

۲- محمدرضا شجاعی برای فیلم شبی که ماه کامل شد

۳- کیوان مقدم برای فیلم غلامرضا تختی

۴- بهزاد آدینه برای فیلم مارموز

۵- محسن نصراللهی برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده

 

نامزدهای بهترین طراحی لباس

۱- جهانگیر میرزاجانی برای فیلم آخرین بار کی سحر را دیدی؟

۲- زهرا صمدی برای فیلم چراغ‌های ناتمام

۳- محمدرضا شجاعی برای فیلم شبی که ماه کامل شد

۴- غزاله معتمد برای فیلم متری شیش و نیم

۵- مارال جیرانی برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده

 

نامزدهای بهترین صدابرداری

۱- محمود سماک‌باشی برای فیلم آشغال‌های دوست داشتنی

۲- رشید دانشمند برای فیلم تنگه ابوقریب

۳- عباس رستگارپور برای فیلم سرو زیر آب

۴- مهدی صالح کرمانی برای فیلم شبی که ماه کامل شد

۵- بهمن اردلان برای فیلم مارموز

۶- ایرج شهزادی برای فیلم متری شیش و نیم

۷- مهران ملکوتی برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده

 

نامزدهای بهترین صداگذاری

۱- امیرحسین قاسمی برای فیلم تنگه ابوقریب

۲- آرش قاسمی برای فیلم شبی که ماه کامل شد

۳- حسین ابوالصدق برای فیلم قانون مورفی

۴- سید علیرضا علویان برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده

۵- سید محمود موسوی‌نژاد برای فیلم من دیوانه نیستم

 

نامزدهای بهترین موسیقی

۱- کارن همایونفر برای فیلم اتاق تاریک

۲- حامد ثابت برای فیلم تنگه ابوقریب

۳- بهزاد عبدی برای فیلم سرو زیر آب

۴- ستار اورکی برای فیلم ماهورا

۵- پیمان یزدانیان برای فیلم متری شیش و نیم

 

نامزدهای بهترین چهره‌پردازی

۱- سعید ملکان برای فیلم تنگه ابوقریب

۲- زهرا کمالی- فاطمه کمالی برای فیلم دارکوب

۳- ایمان امیدواری برای فیلم سرخپوست

۴- ایمان امیدواری برای فیلم شبی که ماه کامل شد

۵- سعید ملکان برای فیلم غلامرضا تختی

 

نامزدهای بهترین جلوه‌های بصری

۱- محمد لطفعلی برای فیلم بمب یک عاشقانه آرام

۲- جواد مطوری - محسن خیرآبادی- محمد برادران برای فیلم تنگه ابوقریب

۳- جواد مطوری برای فیلم سرخپوست

۴- فرید ناظر فصیحی برای فیلم شبی که ماه کامل شد

۵- جواد مطوری برای فیلم قانون مورفی

 

نامزدهای بهترین جلوه‌های ویژه میدانی

۱- محسن روزبهانی برای فیلم تنگه ابوقریب

۲- محسن روزبهانی برای فیلم سرو زیر آب

۳- آرش آقابیگ برای فیلم شبی که ماه کامل شد

۴- حمید رسولیان برای فیلم ماهورا

۵- ایمان کرمیان برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده

 

نامزدهای بهترین تهیه‌کنندگی مستند

۱- بهارستان خانه ملت به تهیه‌کنندگی بابک بهداد

۲- خانه‌ای برای تو به تهیه‌کنندگی مهدی شامحمدی

۳- زمستان است به تهیه‌کنندگی پیروز حناچی

۴- روزی که رفت به تهیه‌کنندگی هادی معصوم دوست

۵- تمام چیزهایی که جایشان خالی است به تهیه‌کنندگی زینب تبریزی

۶- خط باریک قرمز به تهیه‌کنندگی نگار اسکندرفر- فرزاد خوشدست

 

نامزدهای بهترین کارگردانی فیلم مستند

۱- یاسر طالبی برای فیلم دلبند

۲- لقمان خالدی برای فیلم مهمانی خداحافظی

۳- مینا مشهدی مهدی برای فیلم آنجا که باد می‌وزد

۴- پناه بر خدا رضایی برای فیلم چشم‌ها و دست‌ها

۵- مهدی نورمحمدی برای فیلم آواز جغد کوچک

۶- کامران حیدری برای فیلم واکس چه

 

نامزدهای بهترین فیلم کوتاه

۱- سیاوش شهابی برای فیلم تشریح

۲- کریم لک‌زاده برای فیلم ماچ سینمایی

۳- حامد اصلانی برای فیلم اس S

۴- رقیه توکلی برای فیلم حلق‌آویز

۵- علی پاک‌نیا برای فیلم پاندای قرمز

۶- سید مهدی موسوی برزکی برای فیلم عزیز

 

نامزدهای بهترین فیلم انیمیشن

۱- ملیحه غلامزاده برای فیلم کلاف

۲- بهرام عظیمی برای فیلم سیم ششم

۳- سمانه شجاعی برای فیلم جسم خاکستری

۴- مهین جواهریان برای فیلم زر زری کاکل زری

۵- آریا نسب فیضی برای فیلم آقای بی‌تفاوت

 

در روز دوشنبه هفتم مرداد طی مراسمی آیین قدردانی از نامزدهای بیست و یکمین جشن سینمای ایران برگزار می‌شود.

 


مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------